Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
why
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Post Postao/la why » 29 lip 2010, 11:39

evo za početak ljep pozdrav svima odličan ste site i najbolji ovog tipa na našim prostorima, kako sam u fazi kupovine novog tva a popriličan sam laik na tu temu, uzduž i popreko sam pretresao sve ,pročitao savjete za kupnju recenzije pojedinih modela i tek sada sam u nedoumici šta mi treba ?? bio sam poprilično uvjeren da ću ići na 37" odnosno 94 cm jer sam si tak zabrijao da je najidealnije za prostor gdje ga planiram smjestit e onda sam naišao negdje na forumu da se 42" preporuča za udaljenost 2,5m tako da ni tu sad nemam pojma šta učinit .... nadalje da nedužim radi se o sljedećem tv će bit spojen na maxtv znači neću uopće koristit zemaljski digitalni prijem (prem da neću u potpunosti isključit korištenje istog) , bit će povezan na pc sa kojeg će se uglavnom vrtit dvdripovi bluray ripovi (mkv) uglavnom filmovi i crtići a sportski sadržaji preko maxa su ajmo reć prioritet ... a s druge strane bi htio i da cjena bude umjerena..... lcd ili plasma???? bilo bi mi drago da neko sa više iskustva a tu vas hvala bogu ima preporuči 2-3 modela prema kojima bi se mogao orjentirat jer prema svemu pročitanom sad tek nemam pojma šta i kako ! hvala

vodjaskitnica
HD DVD

Post Postao/la vodjaskitnica » 29 lip 2010, 17:33

pozdrav i doborodosao!

sve si lijepo naveo osim onog najbitnijeg, s kolikim parama se raspolaze?

glawj
VHS kazeta

Post Postao/la glawj » 29 lip 2010, 18:04

evo mene s novom dilemom..naišao sam na lg 42pq3000 pa me zanima ako netko može reći mišljenje o toj plazmi i kakva je u usporedbi s panasonicom 42x20- a za nju znam da je ona po većini best buy u toj kategoriji(plazma, 42 incha,hd ready..)pa bi molio ako netko može reći dal bi ona bila isplativa kupnja s obzirom da sam je vidio za gotovo 1000kn manju cijenu od x20 (ako je uopće još ima)..plan mi je svakak pričekat srpanj pa vidjet dal će x20 bit na nekoj akciji, odnosno dal će mu cijena doć do, u nekim ranijim temema spominjanoj cijeni,nekih 3600-3800kn ..unaprijed fala svima koji će se potrudut dat odgovor...
ps.svjestan sam da svi"kužachi" i nisu simpatizeri lg, al eto zanimame dal se ovdje radi o lošoj, solidnoj ili čak vrlo dobroj zamijeni za x20, a naravno s obzirom i na lovu?

Mikeyy
S-VHS kazeta

Post Postao/la Mikeyy » 29 lip 2010, 18:17

Trebam preporuku TV-a od nekih 50" do 65", plazma.
Uvjet je da mora imati Picture in Picture ili onu split picture funkciju pola ekrana jedan program pola drugi.
Mislim da to u startu eliminira Panasonic, ako griješim ispravite me.
Trebao bih ga brzo riješiti, do kraja tjedna po mogućnosti tako da pomoć.

Bio je neki Samsung 850 od 58" kod Ronisa, ali ga više nevidim...

Cijena je fleksibilna, ali dajte nešto best buy. Recimo da ne bi išao preko 30000.

P.S. Postao sam u plasma forumu, ali vidim da je valjda ovdje mjesto za pitati, pa kopiram.

Mikeyy
S-VHS kazeta

Post Postao/la Mikeyy » 29 lip 2010, 18:26

Isprika što sam sebi odgovaram na pitanje.
Vidim da su ovi PS63C700 i PS58C6500 nasljednici modela B650 i B800 od Samsunga.
To je onda interesantno, samo ne mogu naći nigdje review pošten za C7000 ili C6500 seriju.

Da li vi imate neke informacije kakve su te nove Samsung plazme?

Bara
DivX 7

Post Postao/la Bara » 29 lip 2010, 18:32

To oko PiP-a probaj sa digitalnim kanalima, mislim da baš i nema TV-a na kojem će to ići, znači eliminirani su praktički svi modeli na tržištu.
fotografiranje-vjencanja-split.com
Ukažite nam povjerenje!

Mikeyy
S-VHS kazeta

Post Postao/la Mikeyy » 29 lip 2010, 18:43

Bara je napisao/la:To oko PiP-a probaj sa digitalnim kanalima, mislim da baš i nema TV-a na kojem će to ići, znači eliminirani su praktički svi modeli na tržištu.
Ne kužim šta si htio reći?

Samsung ima PiP.

Bara
DivX 7

Post Postao/la Bara » 29 lip 2010, 18:56

Mikeyy je napisao/la: Ne kužim šta si htio reći?

Samsung ima PiP.

Ima li PiP kada nije analogni signal u igri? To malo koji TV ima PiP na digitaliji jel bi za takvo šta mora imati dva ugrađena DVB-T prijemnika. Kužiš?
fotografiranje-vjencanja-split.com
Ukažite nam povjerenje!

Mikeyy
S-VHS kazeta

Post Postao/la Mikeyy » 29 lip 2010, 19:25

Nemam pojma, nisam znao da bi to trebao biti problem. Zar nije ako je na istom mux-u da možeš više programa odjednom?
Imam tv karticu sa jednim tunerom dvb-t u compu i gledao sam jedan program dok se snimao drugi.
Da li ima tko info da li radi PiP na dvb-t na Samsungu?

wgottwe
Video CD

Post Postao/la wgottwe » 30 lip 2010, 07:34

Mikeyy je napisao/la:Nemam pojma, nisam znao da bi to trebao biti problem. Zar nije ako je na istom mux-u da možeš više programa odjednom?
Imam tv karticu sa jednim tunerom dvb-t u compu i gledao sam jedan program dok se snimao drugi.
Da li ima tko info da li radi PiP na dvb-t na Samsungu?
Nije problem snimanje nego prikazivanje. Za snimanje je dovoljno preusmjeriti signal na disk bez ikakve obrade, a za prikazivanje dva programa treba imati dva MPEG "dekodera".

Na računalima se sve dekodira programski pomoću procesora, pa ako imaš dovoljno jak procesor nije problem istovremeno dekodirati/prikazati više programa.

Kod TV-a se kao dekoderi većinom koriste specijalizirani čipovi koji mogu dekodirati samo jedan program, tako da ako TV ima PiP uglavnom se radi o prikazu slike jednog TV programa, a druga je sa nekog od vanjskih AV ulaza.

Možda za nekoliko godina bude bilo više ovakvih TV-a:
http://www.slashgear.com/toshiba-cell-r ... s-0558929/

Odgovori