Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
se7en84
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje

Post Postao/la se7en84 » 02 tra 2013, 18:02

pavle je napisao/la:Neznam ,nekako me vuce ta st60 ,ali jos nisam video taj model ali ako treba da bude zamena za st50,sigorno e idealan tv.
ono sto sam ja uspjeo da procitam je da je da ima mala unapredjenja u odnosu na ST50 tj da vise slici GT50 modelu.....

Punto
VHS kazeta

Post Postao/la Punto » 03 tra 2013, 11:36

Zna li možda neko razliku između ova dva modela :

TV PLAZMA 109CM SAMSUNG 43E450 - 2.879,10 kn

TV PLAZMA 109CM SAMSUNG 43F450AWXXH - 3.569,15 kn

Prijatelj mi možda čak danas kupuje TV pa ako može pomoć, jel se isplati uložiti 100E više za ovu drugu ?

steeleye
HDTV ekspert

Post Postao/la steeleye » 03 tra 2013, 20:12

43F4500 je nasljednik prošlogodišnjeg modela 43E450, ima malo bolji kontrast i navodno bolji filter iako ne treba očekivati previše što se tiče refleksija niti od jednoga, ako ima love zašto ne? Čini mi se da je na 43F4500 dodana i podrška za još neke mkv levele tako da čita veći broj mkv sa usb ulaza.

MitchD
VHS kazeta

Post Postao/la MitchD » 03 tra 2013, 23:39

Pozdrav HDTV forumašima! Razmatram kupovinu novog LED TV-a pa naravno tražim savjet pametnijih.
Zbunjuje me jedan detalj... radi se o podrsci za PiP (slika u slici):

U igri su mi Samsung xxES6100 i LG xxLM620s, mislim da se to klasificira kao srednja klasa.
Prošao sam dosta komentara i osvrta, i nekako naginjem LG-u (koji je i cjenovno povoljniji).

- Opcenito, sto se moze ocekivati u smislu PIP-a kod TV-a s jednim DVB-T tunerom?
- Da li je uopće moguć istovremen prikaz 2 TV programa, naravno uz ograničenje na isti kanal / frekvencijski nositelj. Recimo, ja bih gledao Hrvatska-Wales a zena neku tursku sapunjaru (stvarni primjer od proslog tjedna ;) . Za ilustraciju ovo mi je stvarno radilo sa DVB-T receiverom i starim CRT televizorom.
- Specifikacije oba modela su nekonzistentne po internetu, negdje se navodi PIP podrska, a negdje ne. Dobio sam dojam da nijedan zapravo ne podržava PiP (bar ne na prethodno opisan način), što je pomalo razočaravajuće. Molim ispravite ako sam u krivu.
- Ono što sam vidio da se spominje je eventualno PiP modus koji omogućuje preklapanje slike iz 2 različita izvora. Potvrda?

Ako netko može pomoći s informacijama iz prve ruke ili barem pojašnjenjem, bio bih iskreno zahvalan.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 04 tra 2013, 11:15

Od ta dva ja bih uvijek uzeo samsung es6100 radi boljeg kontrasta, i bolje slike, jedin aprednost lg-i je pasivni 3d (i nije nesto) i veci vidljivi ugao, a taj PiP sa jednim tjunerom ti radi samo u kombinaciji tv slika i slika sa nekog ulaza npr. dvd, blu ray ili sl. znaci imas tv sliku i sliku sa vanjskog izvora zajedno i mozes im mijenjati mjesta, ono koj ace biti u prozoru, a koja full screen.

MitchD
VHS kazeta

Post Postao/la MitchD » 05 tra 2013, 18:19

Bela je napisao/la:Od ta dva ja bih uvijek uzeo samsung es6100 radi boljeg kontrasta, i bolje slike, jedin aprednost lg-i je pasivni 3d (i nije nesto) i veci vidljivi ugao, a taj PiP sa jednim tjunerom ti radi samo u kombinaciji tv slika i slika sa nekog ulaza npr. dvd, blu ray ili sl. znaci imas tv sliku i sliku sa vanjskog izvora zajedno i mozes im mijenjati mjesta, ono koj ace biti u prozoru, a koja full screen.
Hvala na informaciji. U medjuvremenu sam provjerio i sam, Samsung podrzava PIP kao kombinaciju HDMI-a (ili nekog drugog ulaza) kao glavni ekran + TV program u manjem prozoru. Spomenuti LG uopće ne podrzava PIP. Navodno tek Samsung serija 8 dolazi sa 2 tunera što onda omogućuje moj inicijalni prohtjev sa šaltanjem 2 TV kanala. No dobro, preživjet ću i bez toga :(

Što se tiče preporuke, prvo sam i ja potezao za Samsung. Ne bih se nazvao zahtjevnim korisnikom pa nijasne u kvaliteti slike nisu toliko presudne. Komentari nekoliko vlasnika dali su prednost LG media player (to je bitno) + taj pasivni 3D (probao u dućanu, izgleda vrlo dobro sa 3D SBS izvorom) + jos par detalja. Konačno tu je i nezanemariva razlika u cijeni od skoro 1000 kn, pa je prevaga otisla na LG stranu.
Hvala još jednom.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 05 tra 2013, 22:26

Media player je na samsungu definitivno najbolji.

krek
VHS kazeta

Post Postao/la krek » 06 tra 2013, 09:20

Pozdrav,

vec sam neko vrijeme razmisljamo o kupovini TV-a. Namjena bi bila gledanje filmova i serija preko kompa(720p i 1080p), tu i tamo koji nas kanal, obavezno formula 1, wrc i nesto malo nogometa. Igrice skoro pa nista, tu i tamo malo nintendno Wii.

Cijenovni rang je 6000kn -+par sto kuna.

Gledao sam Panasonic: P42ST50E
Samsung: 40ES6710/6800
Panasoni L42DT50E malo iskace cijenom ali mozda nekako bi mogao stati u buđet

Koji odabrati, ne bjezim ni od drugih modela, ali koliko sam citao po forumu ovi modeli su nekakav "best buy".

hvala

PeroZdero
VHS kazeta

Post Postao/la PeroZdero » 06 tra 2013, 18:43

Moze li tko preporucit dobar FullHD 32" TV. Bitno mi je samo da ima kvalitetan prikaz slike i zvuka. 3D i "smart" funkcije me ne zanimaju. Televizor ce se (izmedu ostalog) povremeno koristiti i kao monitor. Bilo bi dobro da cijena ne prelazi 3000 kn.

Hvala!

steeleye
HDTV ekspert

Post Postao/la steeleye » 06 tra 2013, 18:50

krek je napisao/la:Pozdrav,

vec sam neko vrijeme razmisljamo o kupovini TV-a. Namjena bi bila gledanje filmova i serija preko kompa(720p i 1080p), tu i tamo koji nas kanal, obavezno formula 1, wrc i nesto malo nogometa. Igrice skoro pa nista, tu i tamo malo nintendno Wii.

Cijenovni rang je 6000kn -+par sto kuna.

Gledao sam Panasonic: P42ST50E
Samsung: 40ES6710/6800
Panasoni L42DT50E malo iskace cijenom ali mozda nekako bi mogao stati u buđet

Koji odabrati, ne bjezim ni od drugih modela, ali koliko sam citao po forumu ovi modeli su nekakav "best buy".

hvala
Tako je, sve je već rečeno ako ne mislite čekati nove modele i recezije ST ako je plazma i taj Samsuhg ako idete na lcd.
PeroZdero je napisao/la:Moze li tko preporucit dobar FullHD 32" TV. Bitno mi je samo da ima kvalitetan prikaz slike i zvuka. 3D i "smart" funkcije me ne zanimaju. Televizor ce se (izmedu ostalog) povremeno koristiti i kao monitor. Bilo bi dobro da cijena ne prelazi 3000 kn.

Hvala!
Pogledajte Samsung EH seriju u tom cjenovnom razredu, ima već i ovogodišnjih F modela u ponudi ali nisam još vidio neke recenzije.

Odgovori