Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje

Post Postao/la pavle » 29 srp 2013, 09:25

mveza je napisao/la:Obzirom da se izbor i raspoloživost TV sa DVB-S2 tunerima promijenila izbor je pao na slijedeća dva modela (cijena je otprilike ista) pa tražim savjet koji je od njih bolji. Dakle kandidati koji su ušli u uži izbor su:
1) LG 39LN575S
2) Philips 40PFL5507K

Unaprijed se zahvaljujem!
Ako isklucimo probleme oko softvera,koji i ne znaci da ce ih imati ,ali postoji velika verojatnost da ce se desiti problemi, zato sto ovaj model na PHILIPS je jedini koji ima s-pva matricu i ne tako los softver,da slazem se od ovih dva navedenih modela philips 40pfl5507 zato sto onaj lg-jev model i bas ne spada u istoj klasi za da bi napravili neku razliku i usporedili sa pfl 5507.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 29 srp 2013, 10:28

LG je daleko ispod klase Philipsa po svemu, osim po media playeru koji nebi trebao d abude nimalo bitan jer se za sitne pare kupi vanjski HD media player koji je bolji od bilo kojeg u TV-u. ali kvaliteta slike kod Philipsa je neuporedivo bolja u svakom aspektu.
Realno gledajuci IPS panel je los po svemu osim po vidljivom uglu, dok je S-PVA u svim drugim parametrima bolji, pogotovo ako se potrefi Philips sa Sharp UV2A panelom.

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 29 srp 2013, 10:32

Bela je napisao/la:LG je daleko ispod klase Philipsa po svemu, osim po media playeru koji nebi trebao d abude nimalo bitan jer se za sitne pare kupi vanjski HD media player koji je bolji od bilo kojeg u TV-u. ali kvaliteta slike kod Philipsa je neuporedivo bolja u svakom aspektu.
Realno gledajuci IPS panel je los po svemu osim po vidljivom uglu, dok je S-PVA u svim drugim parametrima bolji, pogotovo ako se potrefi Philips sa Sharp UV2A panelom.

@bela

dobro dosao po duzem vremena apstinencije opet na forumu,pa kde si do sada :D

pozdrav!

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 29 srp 2013, 12:14

Hahahah, ama nedaju mi zene prici forumu navalile, a ja se nemogu oteti.
Hvala na pozdravima, sve ok. skupljauju se blu ray filmovi i uziva u tv-u.

ptica0605
VHS kazeta

Post Postao/la ptica0605 » 30 srp 2013, 08:46

pavle je napisao/la:
ptica0605 je napisao/la:Poštovani,

Molim Vas informaciju u odabiru novog tv:

Intersiraju me dva TV:
LG 42 LA 690S I SONY KDL 42W650A

Nije mi bitan 3d.

Možda neki drugi prijedlog u cjenovnom rangu do 5500kn

Lijepi pozdrav
Izvinite sto niste dobili navremeni odgovor,neznam kao mi se ovaj post promakao,znaci vako :

vidi se da novi lineupp na SONY ukazuje na to da ce sony napraviti napore da se ponovo vrati na one staze kde i pripada,od ovih modela LG Ima vise perfomanse i odlicnu SMART platformu ,sto se tice slici mislim da sony ima blagu prednost radi po meni mnogo boljeg procesora koji izvaredno procesira sliku,sada nisam siguran dali W650 radi s-pva matrice ,zato sto ima izmene ove godina da sony radi sa IPS matrice,ima izmene u medija pleeru ima podrsku za mkv fajlove i dobar smart tv,ali ako trazimo kompletni tv koi imace sve 3d,smart,pleer koi podrzava DTS zvuk,megik dalecinski koj olaksava surfanje po netu,vise para naocare,i ne tako dobru pokretnu brzinu ondak moze LG,oko dizajna mislim da sony ima prednost u ovom momentu.
Znaci da remiziramo dva slicne modele koji jedan je 3D drugi nije ,oba su odlicni smart tv,ali ako ste filmoman LG ima bolji usb pleer,i onaj remont kontrol koji olaksava surfanje po netu, znaci po meni moze se resiti na 42LA690 zato sto svaki 3d tv je idealan u 2d.

pozdrav!
Poštovani Pavle !

Puno Hvala. Puno ste mi pomogli !

lijepi pozdrav i ugodan dan želim

nebojsar
VHS kazeta

Post Postao/la nebojsar » 30 srp 2013, 13:23

Poštovani
Šta kupiti Samsung UE-39F5500 ili LG 39LN575S ili Philips 39PFL4208h/12 ?
Ako bi se pravilo međusobno poređenje ova tri modela koje su glavne prednosti i mane svakog od navedenih modela?
Hvala

Hoblito
VHS kazeta

Post Postao/la Hoblito » 30 srp 2013, 13:25

Pozdrav svima!

Može li mi tko reći što nije u redu s ovim televizorom da je ovoliko jeftin? :-)

http://lcd.hr/lcd/toshiba-40lv733g/

Mislim, radi se ipak o 102 cm, Full HD-u ... za te novce na tržištu koliko ja znam ne može se dobiti ništa slično. Istina, negdje sam pročitao da ne može na svom playeru vrtiti filmove, ali spojiš ga HDMI kablom na komp i problem riješen, zar ne?

Uglavnom, namjeravam ga kupiti pa da čujem prije vaša mišljenja.

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 31 srp 2013, 00:49

nebojsar je napisao/la:Poštovani
Šta kupiti Samsung UE-39F5500 ili LG 39LN575S ili Philips 39PFL4208h/12 ?
Ako bi se pravilo međusobno poređenje ova tri modela koje su glavne prednosti i mane svakog od navedenih modela?
Hvala
2-LG 39ln575 osnovni model,direct led,smart tvi IPS panel,dualcore procesor ,dobar medija pleer,100hz mci i digitalni satelitski tjuner ako je to veoma bitno.

3-PHILIPS 39PFL4208 led tv,smart tv ,ips panel i ne tako dobar medija pleer ,i normalno softverske probleme koje su nasledne od proslogodisne modele.

1-SAMSUNG 39F5500 edge led tv,smart tv,integrirani waerles ,dobar medija pleer,vrlo dobar dualcore procesor,100hz SMR,S-PVA matrica koja daje veoma kontrastnu sliku za razlike od IPS matrice

Od ovih nabrojanih modela idealan je samsung 39F5500,istaknuje se F5500,moze isto PFL4208 ali plase me onih nus pojava oko softvera sto su u zadnje vreme veoma ceste,ovaj lg-jev model je von konkurencije u ovoj klasi tv-ja.

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 31 srp 2013, 00:58

Hoblito je napisao/la:Pozdrav svima!

Može li mi tko reći što nije u redu s ovim televizorom da je ovoliko jeftin? :-)

http://lcd.hr/lcd/toshiba-40lv733g/

Mislim, radi se ipak o 102 cm, Full HD-u ... za te novce na tržištu koliko ja znam ne može se dobiti ništa slično. Istina, negdje sam pročitao da ne može na svom playeru vrtiti filmove, ali spojiš ga HDMI kablom na komp i problem riješen, zar ne?

Uglavnom, namjeravam ga kupiti pa da čujem prije vaša mišljenja.
Moze zato sto se radi za LCD TV i deluje kao stari model zato sto same ramke su veoma debele,za te novce je dobar po meni ,radi se o dobar brend.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 31 srp 2013, 13:01

Za te pare netreba mnogo razmisljati, a Toshiba nije losa firma d abi je trebalo izbjegavati.

Odgovori