Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
Domenico
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Post Postao/la Domenico » 29 ruj 2015, 16:35

Poštovani.

Kupujem novi TV, pa me zanima vaše mišljenje... s obziroma na udaljenost gledanja (nešto manje od 3 m) tražim diagonalu 40" ili 42". U uži izbor sam tako stavio:
- Sony KDL-W705/706B (da li bi 805b bila bolja opcija?)
- Panasonic TX-40AS640
- Samsung UE40H6400

Zanima me isključivo kvaliteta slike (SD i HD), smart funkcije mi nisu prioriteta...ako ima netko iskustva sa ovim modelima...mozda čak neki drugi model?

Inače super vam je ova stranica, puno toga se može saznat...pozdrav iz Maribora :)

ibica
VHS kazeta

Post Postao/la ibica » 30 ruj 2015, 15:06

Posle duže razmišljanja odluka za novi TV se svela na ova dva modela LG-a: 42LF652V ili 42LB730V. Šta je bolje uzeti, seriju 7 od prošle godine ili seriju 6 od ove.
Dosta su slični po karakteristikama pa mi pomozite oko odluke. Hvala unapred...

sudac
VHS kazeta

Post Postao/la sudac » 09 lis 2015, 12:43

Pozdrav svima.
Nisam dugo bio na forumu, točnije od kupnje plazme Panasonica TX-P42G20E kojim sam i sad jako zadovoljan, ali selim iz obiteljskog stana pa ga ostavljam za sobom...

Ići ću po špranci:
1. Budžet bi bio oko 4000kn, ne bih volio rastezati iznad toga ako nije potrebno
2. Udaljenost gledanja oko 3m
3. TV će se gledati iz malog kuta, no ne ide na zid pa mi to nije bitno jer ga mogu zakrenuti kako mi paše, tako da recimo da je okomica
4. Smart-TV: Priznajem da nisam baš u toku u zadnje vrijeme pa ne znam što Smart-TV sve nude tako da recimo da nije presudno
5. Igranje: Možda povremeno preko PC-a, nevažno
6. Media Player: Vjerojatno puno gledanja na sve načine - stream, USB, direkt spojen na PC... Važna mi je što bolja podržanost.

Budući da kupnja nije hitna, isplati li se čekati sam kraj godine ako će pojedini modeli koji su bili aktualni ovu sezonu biti na sniženju?
Kada sam prije 3 godine kupovao Panasonica, pričalo se o njemu kao nekom best buy modelu u tom cijenovnom rangu. Kakva je sada situacija do 4000kn?

Hvala lijepa!

Punto
VHS kazeta

Re: RE: Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Post Postao/la Punto » 10 lis 2015, 21:34

pavle je napisao/la:
Mozda sa sada J6202 je najkomercijalniji tv u prodaji ,ima dobar operativan tizen sistem,samsung uvek ima odlican usb player ,odlican dizajn i stabilniju sliku u brzim dvizenja,to znaci da je idealan za sport i film,isto vazi i za cs630 jedimo po meni ima slabiji operativan sistem i sporiji pcu,ako imate priliku da nadjete panasonik as650 radi se o veoma dobar tv i po meni mozda najbolji u ovoj klasi.
Ako bi razmisljao koj od ovih dva daobi bi prednost na J6202.
Hvala ponajprije na pomoci forumasima pavle.
Moje pitanje glasi ako bi gledali samo kvalitetu slike, u velicini 48 inca, da li je bolji izbor h6400 ili ova novija j6202 ?

Soky
VHS kazeta

Post Postao/la Soky » 11 lis 2015, 00:51

Pozdrav,

kupujem novi TV, 32" jer više ne stane u regal u dnevnom boravku. Htio bih kupiti TV koji ima i DVB T2 i S2 obavezno!

1. Ccca max 4000 kuna za TV

2. 2-3 metra udaljenost (ali više od 32" ionako ne ide)

3. Pretežno frontalno ili s manjeg kuta

4. SMART TV jako važan, poželjno smart remote (samsung) ili magic remote (LG), ne znam dal ostali imaju takvo nešto, također poželjno da se KODI TV dade instalirati ali nije presudno, online radio neka aplikacija...

5. Igranje nebitno

6. Poželjno da se vanjski hard spoji, da se mogu filmovi gledati tu i tamo... Poželjno podrška za neku online radio aplikaciju, da može svirati radio dok je dvbt recimo mutiran ;)

ZA TV MI JE NAJVAŽNIJA DOBRA SLIKA SD kvalitete dvb-t, pretpostavljam quad core da je bolji u tome i DOBAR PRIJAM SIGNALA, također da je dvb-S2/T2, CI+ (kompatibilan. za evo tv)

mislio sam UE32H6400 T2, ali nema S2, a H6500 nema u 32".

Pa bih htio neku dobru preporuku od vas!

mcquinn
VHS kazeta

Post Postao/la mcquinn » 11 lis 2015, 18:08

Bok ekipa,

molio bih vas za pomoć...

Uglavnom moje pitanje odgovara prijašnjim, a tiče se telke do 5k kn.

Ono što mi je bitno je kvaliteta slike, smart malo bitan, a 3D, 4K i slično nebitno.

Ja sam izdvojio par telki pa me zanima vaše mišljenje:

Samsung UE48H6400 ili nešto iz H6400 serije

Panasonic TX-40CX670E

Pomozite!

Ovo su dva koja su ispala iz zbira u uži odabir. Nesumnjivo ima i drugih/boljih pa predložite.

Fala, M.

mcquinn
VHS kazeta

Post Postao/la mcquinn » 17 lis 2015, 22:10

Bok,

nakon nešto dumanja izbor sam sveo na ova dva:

SAMSUNG UE40H6400 i PANASONIC TX-40CS630E

Šta mislite koji?

Imate li kakav drugi prijedlog?

M

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 18 lis 2015, 13:17

mcquinn je napisao/la:Bok,

nakon nešto dumanja izbor sam sveo na ova dva:

SAMSUNG UE40H6400 i PANASONIC TX-40CS630E

Šta mislite koji?

Imate li kakav drugi prijedlog?

M
PANASONIC TX-40CS630E oko 3800 kn - ima DVB-T2
Samsung H6400 -oko 4000 kn - bez DVB-T2, model s DVB-T2 prijamnikom oko 4500 kn
LG 42LF652V - oko 3800 - ima DVB-T2

Ako samo kvalitetu slike gledamo onda bih malu prednost dao Panasonicu, iako je u cjelini bolje zaokružen Samsung (bolji Smart TV, media player, dva daljinska). Čisto za razmišljanje, pogledajte ovaj model 2" veće dijagonale: LG 42LF652V. Za razliku od ova dvaima manji kontrast, no ljepše bolje iz različitih kutova i kvalitetnije je konstruiran od Samsunga...
Bringing Definition to High Definition

mcquinn
VHS kazeta

Post Postao/la mcquinn » 18 lis 2015, 17:21

Odlično! Hvala na odgovoru...

Izbor je pao na ova dva jer imam eksterni media player (koji baš puno i ne koristim jer uglavnom gledam Iskon TV)...

Obzirom na kvalitetu signala, nebi išao na 50' jer će kvaliteta slike (obzirom na izvor) samo pasti.

Razmotrit ću i ovaj LG!

Hvala, ja.

pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: RE: Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Post Postao/la pavle » 21 lis 2015, 19:10

Punto je napisao/la:
pavle je napisao/la:
Mozda sa sada J6202 je najkomercijalniji tv u prodaji ,ima dobar operativan tizen sistem,samsung uvek ima odlican usb player ,odlican dizajn i stabilniju sliku u brzim dvizenja,to znaci da je idealan za sport i film,isto vazi i za cs630 jedimo po meni ima slabiji operativan sistem i sporiji pcu,ako imate priliku da nadjete panasonik as650 radi se o veoma dobar tv i po meni mozda najbolji u ovoj klasi.
Ako bi razmisljao koj od ovih dva daobi bi prednost na J6202.
Hvala ponajprije na pomoci forumasima pavle.
Moje pitanje glasi ako bi gledali samo kvalitetu slike, u velicini 48 inca, da li je bolji izbor h6400 ili ova novija j6202 ?

slika je identicna,j6202 nema 3d ali ima vise hz i novi operativni sistem tizen koj je mnogo bolji od prosli koji je implenentiran u h6400,sigurno sada h6400 ima veoma lepu cenu,ali koji i da se resite necete izgubiti nista sto se odnosi slici.

Odgovori