Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
Mani
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Post Postao/la Mani » 24 stu 2015, 13:00

Pozdrav,
kupio bih neki tv prvenstveno filmovi (usb, stream, kućna antena) i ps4. Pošto sam ostao zbunjen u šumi informacija i savjeta na šta se sve treba paziti (input lag itd.), odlučio sam vas zamolit za savjet. Volio bih da bude 40-43 inch i cjenom do 4500 kn. Došao sam do ovih modela:
Samsung: 1) UE43J5502
2) UE40JU6072 UHD
3) UE40J6202
4) UE40H6400 T2 (iako je on 4800 kn)
Sony: 1) KDL-43W755C
Ako imate savjet za nešto bolje od ovih pucajte.
Hvala

tvexpert
DivX v.3.x.x

Post Postao/la tvexpert » 24 stu 2015, 14:21

Mani je napisao/la:Pozdrav,
kupio bih neki tv prvenstveno filmovi (usb, stream, kućna antena) i ps4. Pošto sam ostao zbunjen u šumi informacija i savjeta na šta se sve treba paziti (input lag itd.), odlučio sam vas zamolit za savjet. Volio bih da bude 40-43 inch i cjenom do 4500 kn. Došao sam do ovih modela:
2) UE40JU6072 UHD
3) UE40J6202
Hvala
Odličan je i ovaj.
http://www.technomarket.hr/products/091 ... -40pft6550

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 24 stu 2015, 23:33

tvexpert je napisao/la:
2) UE40JU6072 UHD
3) UE40J6202
Hvala
Odličan je i ovaj.
http://www.technomarket.hr/products/091 ... -40pft6550
Molim vas,kada dajete upote dobro bi bilo da dadete objasnjenje sta je dobro a sta loso kod predlozenog modela,nije dovoljno samo link proizvoda.

Hvala

pozdrav!

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 24 stu 2015, 23:42

2) UE40JU6072 UHD
3) UE40J6202
Hvala

ja bih vako svedio izbor 40ju6072 UHD,moze mala mana dizajn ogranicava mesto kde zelimo da postavimo tv,odlicnu SMART platformu,dobro sucejle ,odlican USB medija pleer,tehnicki dosta napredan tv,jedino sto me vuce kod W755 je android operativni i striming kanale koi mozemo da implementiramo W755 je tv koji mozemo da osetimo benefit internet striminga,i nema losu sliku.

Bjelcevic91
VHS kazeta

Post Postao/la Bjelcevic91 » 25 stu 2015, 14:37

Pozdrav
Potrebno mi je par savjeta oko nacina transportovanja tv-a.
Trebam prevesti tv 1200 km :)
Na nekim stranicama procitao sam da se ne smije transportovati horizontalno samo vertikalno,
a na drugim da se to odnosi samo na plasma tv jer su imali ekrane od stakla pa je postojala
opasnost od pucanja ekrana na sredini.Na mom tv-u je ekran od neke plastike pleksiglas sta li je vec.
Pa bio bih zahvalan za neke savjete.
Ovo je tv : http://www.samsung.com/de/consumer/tv-a ... J5580SUXZG

Mani
VHS kazeta

Post Postao/la Mani » 25 stu 2015, 15:16

pavle je napisao/la:
2) UE40JU6072 UHD
3) UE40J6202
Hvala

ja bih vako svedio izbor 40ju6072 UHD,moze mala mana dizajn ogranicava mesto kde zelimo da postavimo tv,odlicnu SMART platformu,dobro sucejle ,odlican USB medija pleer,tehnicki dosta napredan tv,jedino sto me vuce kod W755 je android operativni i striming kanale koi mozemo da implementiramo W755 je tv koji mozemo da osetimo benefit internet striminga,i nema losu sliku.
A koji bi iz liste bio bolji za PS4? Ili čak ne mora biti sa liste, čak mi ni streaming nije bitan toliko (jer za ovu cijenu sam svjestan da se ne može sve dobit :-) ), znači ps4 i usb media player. Čitao sam da ps4 uopće ne može još 4k rezoluciju dosegnit i da je input lag velik za 40ju6072 UHD? Za KDL-43W755C piše da je u game modu 36 ms (što isto nije bog zna što).

shen_nung
VHS kazeta

Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Post Postao/la shen_nung » 25 stu 2015, 16:53

Pozdrav,

pre svega sve pohvale za sajt i forum. Puno stvari sam našao na jednom mestu, a i dosta toga naučio.
Potrebna bi mi bila mala pomoć vezano za kupovinu novog televizora za budžet do 800 eura.
TV koristimo najviše za gledanje kablovske, fimovi, sport... puštanje sadržaja preko USBa.
TV ne mora da ima 3D, ali bih voleo da ima smart (prvenstveno zbog klinaca i puštanja sadržaja sa Youtuba, ali i drugih benefita WI-FI konekcije).
Daljina posmatranja je preko 3m, sa aktivnim bočnim posmatranjem Tv-a (uglovi gledanja su 30-45 stepeni).

Od svih proizvođača uočio sam dva modela (trenutno su na akciji):
LG 42LF652V
Sony KDL-43W755 CBAEP

Pročitao sam vaš review za LG, sve mi se čini ok, ali me interesuje da li bi Sony preporučili pre ovog modela LG-a. Da li je Sony-ev VA panel baš toliko lošiji u odnosu na IPS LG, upoređujući ugao gledanja (naspram toga da ima bolji kontrast)? Od nas 4voro gotovo niko nije tačno ispred TVa u momentu gledanja. :) Super mi je jer Sony ima Android OS (da li je značajno bolji od webOS 2.0?).

Ukoliko imate neki drugi predlog, dobrodošla bi mi preporuka još nekog modela (možda i veće dijagonale).

Sve u svemu, interesuje me Vaše mišljenje i predlozi.

Unapred zahvalan.

mcquinn
VHS kazeta

Post Postao/la mcquinn » 25 stu 2015, 19:57

Bok,

vidim da se Sony KDL-43W755 na više mjesta spominje kao svojevrsni best buy za one koji ne žele 4K, 3D i slično...

I sam razmatram kupovinu istog.

Prenosim jedan osvrt na 50W756C model sa forum.hr:

Sony Bravia KDL-50W756c
Evo mojih prvih iskustava, nakon 2 tjedna korištenja u kućanstvu koje je sve do sada imalo Loewe Arcadiu 68cm CRT.

Kao prvo, slika je odlična, ali nije me baš oborila s nogu. (Svojevremeno me bio oborio s nogu 40pfl5507k, sve mi je na njemu izgledalo savršeno, ali toga više nema u prodaji). Da li se radi o potrebi navikavanja na LED, ili je potrebna kalibracija ekrana, ne znam. Recimo da sam zadovoljan 75%.
DVB-T SD signal izgleda puno bolje nego na drugim LED televizorima koje sam imao priliku vidjeti. Istina, nisam ih vidio puno. Na boljim kanalima odnosno boljim materijalima kao što su prijenosi iz HRT studija slika doista profitira od onoga što mu elektronika radi. Ne pretvara ga u HD, ali nije nije daleko od toga.
HD filmovi izgledaju onako kako bi trebali: odlično!

Crna jest crna i to je dobro, ali ako ostzavim defaultnu postavku da TV sam regulira sliku da bi crna bila crna i kad signal kaže drukčije, tada cijela slika gubi na kontrastu ili svjetlini. Ista je stvar i sa dinamičnim kontrastom. SLika uslijed ta dva "pametna" alata vidljivo mijenja parametre tijekom gledanja i to me iritira, pa sam ih ugasio, a ionako tako savjetuju na avforumu.

Cloudinga nažalost ima, po uglovima doduše jedva primjetni i to samo na potpuno tamnom zalsonu bez senzora svjetla. ALi zato ima jedan oblak u donjem dijelu ekrana i taj se ipak vidi, opet samo kad prikazuje crnu. Ništa radi čega bi se TV mogao reklamirati. Valjda ću se naviknuti.

Kut gledanja dobar. Vjernost boja se doduše gubi odmakom više od 20° u stranu ali slika je tu, jasna i glasna.

Sporost prebacivanja TV programa. Je, tu je, ali meni ne smeta. Kod prebacivanja kanala imat ćete preko 2 sekunde tame, ali kako obično ne surfam po kanalima nego koristim EPG pregled, ne smeta me, pa čak ni kad surfam, ništa strašno.

Android. Android je ono čime sam za sada najzadovoljniji. Primjerice, ugrađeni video player je izdahnuo uslijed svoje želje da indeksira i thumbira sve sa priključenog vanjskog diska. Pa čak i VLC koji mi je bio prvi izbor vanjskog playera. No onda sam pronašao MX player koji je već sasvim dobro radio. A na kraju sam instalirao Kodi i zaboravio sve brige oko organiziranja i gledanja filmova. Opisi, titlovi, žanriranje, ocjene, uz pomoć IMDBa i opensubtitles.org sve radi u dva klika. Prijelaz sa WDTV Live je kao sa Tomos APN na novi auto srednje klase.
Tu su još i igrice (za klince, naravno i onaj poznati osjećaj slobode dok browsate Google Play Storeom.

SVe u svemu, prilično sam zadovoljan, a vjerujem kako bi kalibracijom postao prezadovoljan.

Da li bih opet kupio isti model? Ne znam, znatiželja bi me vjerovatno odvukla da probam neki LG serije 6 ili 7, nisam imao priliku gledati taj "grozni" IPS u mraku a želio sam. Samsungov H6400 ima odlične preporuke za sliku ali nisam ga vidio nigdje u akciji a i lanjski je model.

Savjet: dok šetate trgovinama u želji da uspoređujete slike, ponesite vlastiti materijal na USB sticku i tako uspoređujte. Ne vjerujte demo snimkama jer su ugođene za određenog proizvođača ili model; neka prodajna mjesta imaju jeftine kabelske distribucija TV signala pa slika izgleda grozno na svim televizorima, nemojte sa vas to obeshrabri.

Još nešto za one koji se premišljaju glede veličine ekrana: za 2,5-3m udaljenosti 50 incha definitivno nije preveliko!

tvexpert
DivX v.3.x.x

Post Postao/la tvexpert » 25 stu 2015, 22:24

Prošle dane sam baš testirao 3 tvja.To su bili baš sony 755c lg 630v i philips 6550.
Moram,da kažem što se tiče slike,je bio najbolji philips onda sony i na kraju lg.
A što se tiče multimedije, tu je bio najbolji lg.A sony i philips sta bila otprilike jednaka.
Što se tiče smart tv,ovdje je android nešto brži nego webos na lgju.
Toliko za informaciju.

maro013
VHS kazeta

Post Postao/la maro013 » 26 stu 2015, 11:49

Molim vas za pomoć !!!
Kupujem novi TV veličina ekrana od 115 do 130 cm, cijena do 5500 kn
Najviše gledam filmove i nogomet , udaljenost od ekrana cca 3m
upao mi je u oko
PANASONIC TX-50CS630E na akciji sa 5000 kn na 4250 kn
Samsung UE-48J6272SUXXH SMART TV sa 6000kn na 4600kn
Sta kazete. Svaka pomoć je dobrodošla . Hvala

Odgovori