Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
Vksiil
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Post Postao/la Vksiil » 18 pro 2015, 17:00

Lijepi pozdrav!

Doslo vrijeme da se kupi novi tv pa da se obratim strucnjacima. Gornja granica budzeta je 4000kn. Tv kupujem za duzi period pa mi je prva bitna stavka garancija od 5 godina. Gledat ce se pretezno frontalno, eventualno iz manjeg kuta s udaljenosti od 2, 2,5m. Obavezno smart tv, media player bitan radi gledanja filmova i utakmica preko mreze. Zasad su mi u igri ova dva:
http://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-40JU ... 53273.aspx

http://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-40PF ... wwodkOIEZQ

Moze i neki treci. Svi savjeti dobrodosli!
Zahvaljujem unaprijed!

tvexpert
DivX v.3.x.x

Post Postao/la tvexpert » 18 pro 2015, 17:20

Vksiil je napisao/la:Lijepi pozdrav!

Doslo vrijeme da se kupi novi tv pa da se obratim strucnjacima. Gornja granica budzeta je 4000kn. Tv kupujem za duzi period pa mi je prva bitna stavka garancija od 5 godina. Gledat ce se pretezno frontalno, eventualno iz manjeg kuta s udaljenosti od 2, 2,5m. Obavezno smart tv, media player bitan radi gledanja filmova i utakmica preko mreze. Zasad su mi u igri ova dva:
http://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-40JU ... 53273.aspx

http://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-40PF ... wwodkOIEZQ

Moze i neki treci. Svi savjeti dobrodosli!
Zahvaljujem unaprijed!
Za philips si ovje pogledaj recenziju.
http://www.trustedreviews.com/philips-40pft6510-review
Za samsunga nema još recenzije.

mcquinn
VHS kazeta

Post Postao/la mcquinn » 19 pro 2015, 16:41

Ekipa,

riješih se briga...

Kupio danas u Emezzeti Sony 42W805B za 3650kn...

Mislim da je dobra cijena za navedeni televizor i za gledanje običnog TV signala.

Eto, javim se s dojmovima.

Over and out ;-)

bojs
VHS kazeta

Post Postao/la bojs » 19 pro 2015, 17:04

pavle je napisao/la:
bojs je napisao/la:Pozdrav, htio bi si kupiti tv led sa velikim ekranom, smart tv mi nije prioritet, pa mi je zapeo za oko SAMSUNG UE58J5002AKXXH uz cijenu oko 5900 kn pa bi molio vaš komentar ili ima kakav bolji za tu cijenu, i da li ima tjuner DVB-T2, unaprijed HVALA

Ovo je samsungov ulazni model,slika je prilicno dobra,malo zamucenija u detalje u pozadini ali nije strasno,ima dobru cenu ,a mislim da ima i dvb-t2 ali nisam 100% siguran.
Hvala na odgovoru, samo me još zanima što to znači ulazni model.

tvexpert
DivX v.3.x.x

Post Postao/la tvexpert » 19 pro 2015, 17:38

bojs je napisao/la:
pavle je napisao/la:
bojs je napisao/la:Pozdrav, htio bi si kupiti tv led sa velikim ekranom, smart tv mi nije prioritet, pa mi je zapeo za oko SAMSUNG UE58J5002AKXXH uz cijenu oko 5900 kn pa bi molio vaš komentar ili ima kakav bolji za tu cijenu, i da li ima tjuner DVB-T2, unaprijed HVALA

Ovo je samsungov ulazni model,slika je prilicno dobra,malo zamucenija u detalje u pozadini ali nije strasno,ima dobru cenu ,a mislim da ima i dvb-t2 ali nisam 100% siguran.
Imaš serije 5000,6000,7000,8000, i 9000.To znači,da je serija 5000 početna serija.

HomerSimpson
VHS kazeta

Post Postao/la HomerSimpson » 19 pro 2015, 20:16

Poštovani,

molim savjet. U dvojbi sam između Samsunga UE40J6272 i LG 43LF632V.

Budžet: maksimalno 4.000 kn. Cijena oba TV-a je oko 3.700 kn
-----------
Udaljenost gledanja: 2-2,5m
-----------
Raspored sobe (TV će se gledati pretežno frontalno, iz manjeg ili većeg kuta): većinom frontalno, povremeno iz manjeg kuta
-----------
Važnost Smart TV-a (koliko vam je bitno surfanje, aplikacije, igre): Nebitan, ali pretpostavljam da zbog stavke Media player ipak mora biti prisutan.
-----------
Igranje (hoćete li igrati na TV-u igre preko konzola, PC-ja, koliko ste zahtjevan igrač/ica): Trenutno ne, u budućnosti možda.
-----------
Media player (hoćete li gledati filmove, slike i slušati glazbu preko USB media playera u TV-u ili preko mreže): Da, ovo je vrlo bitna stavka. Bitna mi je povezivost TV-a s računalom i kućnim NAS serverom, na kojem će biti podignut media server.
-----------
Ostalo: T2 poželjan, S2 obavezan.

Molim da mi razriješite dilemu. Može i neki drugi model, ako je bolji ;)

Hvala.

tvexpert
DivX v.3.x.x

Post Postao/la tvexpert » 19 pro 2015, 21:38

HomerSimpson je napisao/la:Poštovani,

-----------
-----------
Raspored sobe (TV će se gledati pretežno frontalno, iz manjeg ili većeg kuta): većinom frontalno, povremeno iz manjeg kuta
-----------
Važnost Smart TV-a (koliko vam je bitno surfanje, aplikacije, igre): Nebitan, ali pretpostavljam da zbog stavke Media player ipak mora biti prisutan.
-----------
Igranje (hoćete li igrati na TV-u igre preko konzola, PC-ja, koliko ste zahtjevan igrač/ica): Trenutno ne, u budućnosti možda.
-----------
Media player (hoćete li gledati filmove, slike i slušati glazbu preko USB media playera u TV-u ili preko mreže): Da, ovo je vrlo bitna stavka. Bitna mi je povezivost TV-a s računalom i kućnim NAS serverom, na kojem će biti podignut media server.
-----------

Hvala.
Bolje ti je uzmi lg.Zar nisi vidio na prošli strani linkove, koje sam dao vezano za samsung.

bojs
VHS kazeta

Post Postao/la bojs » 20 pro 2015, 07:58

tvexpert je napisao/la:
bojs je napisao/la:
pavle je napisao/la:

Imaš serije 5000,6000,7000,8000, i 9000.To znači,da je serija 5000 početna serija.
Hvala.

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 20 pro 2015, 21:23

bojs je napisao/la:
pavle je napisao/la:

To je osnovni model koji ima osnovne perfomanse,kde herce su na minimun,razlican interfejse menija,stari softver,minumm konecije(HDMI i t.d) za razlike od neke modele koje su od srednje ili vece kategorije.
Na ovom linku videcete komletne samsungove serije:

http://hdtelevizija.com/2015-tv-lineup/ ... tv-lineup/

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 20 pro 2015, 21:38

HomerSimpson je napisao/la:Poštovani,

-----------
-----------
-----------
-----------
-----------
-----------

Hvala.
Oba modela su identicne u perfomanse,mislim da LF632 nema DVB-S tjuner ,a J6272 ima ali nisam siguran da je S2,ja uvek sam za veci displey ,ali na vasa udaljenosti i 40'' je dovojlan,model J6272 ima svetliju matricu i vise kontrasta,model LF632 radi za temniju matricu ali ima bolji kud vidlivosti,oba modela imaju idealan multimedijalan pleyar i rade odlicno striming preko nadvoresne urede.
Ovo znaci da za bilo koji model da uzmete necete pogresiti.

Odgovori