Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
televizor13
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

30 tra 2018, 08:53

weltschmertz je napisao/la:
27 ožu 2018, 10:29
Pozdrav!

Došlo vrijeme da se mijenja TV :)

Šta mi preporučujete?

- Dijagonala 47'' - 49"
- 4K

Standardno korištenje:
- Gledanje filmova
- Svakodnevno gledanje HD kanala
- Spajanje na PC radi igranja FIFE, Battlefield...
- SMART
- Cijena do 1.500,00KM (750,00 EUR)

Hvala svima :)
Za takve pare ti preporučujem Philips model 49PUS6412/12 . Ili nešto jeftiniji model Philipsa 50PUS6262/12 . Ili još model Panasonica TX-49EX600E. Ili Sonya KD49XE7077SAEP.
makyCRO
VHS kazeta

17 svi 2018, 20:56

Bok decki, trebam malu pomoc od nekoga tko se razumije...

Planiram si kupiti novi TV za nekih cca 6500 kn. Trenutno se većina vremena kojeg provedemo za TV-om svede na gledanje domaćih TV programa i tu i tamo igranja playstationa ili gledanja nekog filma kada bi bilo lijepo uzivati u visokim rezolucijama. Inace to bi trebao biti TV za dnevni boravak, dakle glavni u kuci.
S obzirom da zelim kupiti tv za neko duze vrijeme (da sam miran barem iducih 7-8 godina), svjestan sam da bi prosirio svoja podrucja koristenja istog, od koristenja interneta pa nadalje.

Trenutno sam u dvoumici izmedju dva TV-a koji kostaju isto do u lipu SONY KD55XE8577SAEP i Philips 55PUS7503.
Dali ima netko od vas tko se bolje razumije kojeg proizvodjaca preporuciti. Čega se paziti, itd... Mozda i u tom cjenovnom rangu postoji nesto bolje od ova dva.

Naime, meni je najbitnije da je ekran 55 inča, da je sposoban s vremena na vrijeme kod gledanja odredenih materijala prikazati maksimalnu rezoluciju, da se mogu lako povezati sa Youtubeom i sličnim kanalima, da igranje na Playstationu izgleda pristojno i da bas ne kupim nesto sto ce mi za 4 godine biti neupotrebljivo.

Hvala
nikola2004mkd
VHS kazeta

18 svi 2018, 09:28

Po moje mislenje Sony je bolja kupovina. Cjene su iste in kod nas sada, ali razlika je sto Philips je na SRMP cjena dok je Sony na discount cjena.
Po moje mislenje Sony imace bolju sliku zbog 100Hz panel, dok je Philips 50Hz. Sa druge strane Philips treba da ima daleko bolji zvuk zbog malo jace zvucnike, te malo vise efekata zbog Ambilight. Kod Philipsa ima 2*2ac mrezu dok kod Sony nema nikakve informacije osim da je ac, te ukoliko strimujes 4K materijal preko Wi-Fi i imas odgovarajuci ruter Philips mozda bice bolja ideja.
Na kraju problem ostaje CPU koji je zaduzen za Android. Ja uopste nemam nikakvu ideju koliko su znazni ti procesori. Cio sam mnogu horor slucajeva gde se uzeo TV sa android-om da zameni HTCP, da ima KODI i da vuce 4K materijal sa NAS-a ali iskustvo je bio razocarujuce.
televizor13
VHS kazeta

18 svi 2018, 12:28

makyCRO je napisao/la:
17 svi 2018, 20:56
Bok decki, trebam malu pomoc od nekoga tko se razumije...

Planiram si kupiti novi TV za nekih cca 6500 kn. Trenutno se većina vremena kojeg provedemo za TV-om svede na gledanje domaćih TV programa i tu i tamo igranja playstationa ili gledanja nekog filma kada bi bilo lijepo uzivati u visokim rezolucijama. Inace to bi trebao biti TV za dnevni boravak, dakle glavni u kuci.
S obzirom da zelim kupiti tv za neko duze vrijeme (da sam miran barem iducih 7-8 godina), svjestan sam da bi prosirio svoja podrucja koristenja istog, od koristenja interneta pa nadalje.

Trenutno sam u dvoumici izmedju dva TV-a koji kostaju isto do u lipu SONY KD55XE8577SAEP i Philips 55PUS7503.
Dali ima netko od vas tko se bolje razumije kojeg proizvodjaca preporuciti. Čega se paziti, itd... Mozda i u tom cjenovnom rangu postoji nesto bolje od ova dva.

Naime, meni je najbitnije da je ekran 55 inča, da je sposoban s vremena na vrijeme kod gledanja odredenih materijala prikazati maksimalnu rezoluciju, da se mogu lako povezati sa Youtubeom i sličnim kanalima, da igranje na Playstationu izgleda pristojno i da bas ne kupim nesto sto ce mi za 4 godine biti neupotrebljivo.

Hvala

Pa Philps model 7503 ti je nešto bolji , kod gledanja SD, FullHD, i 4K sadržaja:) A Sony ti je nešto bolji za sport zbog 100Hz osvežavanja panela. Philips ima i prednost zbog boljeg procesora, poslije ima več Daljinski upravljač s tipkovnicom i s glasovnim naredbama, pa poslije ima nešto bolji zvuk, pa Ambilight što daje u mraku još bolje iskustvo gledanja, pa poslije se može preko usb podešavat titlove, što se na Sonyu ne može itd..Svakako se Philips više isplati uzet:) A veoma dobar odabir, je i Philips 7502. Naravno ako gledaš i dosta sporta. Ovdje si možeš i pogledat direkt usporedbu.
http://www.uhdtv-vergleich.de/vergleich ... e8505.html
nikola2004mkd
VHS kazeta

18 svi 2018, 21:07

OK. U kontekstu na ono sto sma pisao prije, jer nisam mogao da nadjem nikakvu informaciju za procesore u Android TV, bio sam malo da istrazujem za jedan Sony-jev model koji sam mislio da uzmem 55KD80xx i jedan Philipsov model koji mi je bio predlozen od strane prodavaoca 55PUS7303/12.

Oba televizora imaju 4 jadreni MediaTek-ov MT5891 processor, sa Mali-T860 GPU, 2GB RAM i 8GB ROM.

Android TV store je kompletno rudimentovan. Bili su samo 2-3 benchmark aplikacija kompatibilne sa TV.

U radu oba TV delovali su sporije. Kako nisam imao mnogo vremena probao sam samo jednu aplikaciju a to je GFXBench GL.
Sony je dobio 100.4 frejma, dok je Philips uradio je kompletan freeze pa moralo je da se iskluci iz elektricnu mrezu da se resetuje. U drugi pass je zavrsio test sa malo malo losiji rezultat od 98.4 frejma. Moj 2 godine star Xperia XA 344.2 frejma. Ja sam se nadao na izmedju 300-400 frejma ali sa rezultat sam kompletno razocaran.

Sa ove specifikacije mislim da se ne isplati uzimati Android TV sada. Ja sumljam i da TV nije u mogucnost da uradi ono sto trazim da njega. Da strimuje 4K video i da KODI odradi obrabotku na sliku i da obaci titl. Izgleda i da cjeli interface a mozda i slika je u Full HD, tako da mozda i nista od native 4K i KODI. Usput zelim i da moze da se odigra neka kompletno nezahtevna igrica. Milsim da je za sada mnogo bolji izbor da dumb 4K TV na koji prikacim neki Android BOX, mozda ne mnogo bolja opcija ali sigurno mnogo jeftinija.

Kako sam probao da pretrazujem sam processor nasao sam tekst koji potvrduje sve moje sumlje da sama platforma. Detalni opis ima na https://docs.google.com/document/d/1EPz ... zxbFUk/pub
matejuri
Video CD

21 svi 2018, 08:09

Pozdrav svima.
Evo samo da se pohvalim da sam danas kupio OLED tv LG55eg9a7 za 6.750 kn na 24 rate. Mislim da je cijena odlična za taj tv. Gdje god sam vidio kritike bile su samo pozitivne. Znam da nije 4k već FullHD al mislim da za ovo naše vrime i gledanje SD i HD programa je odličan izbor, posebno u odnosu na cijenu.
Javim dojmove kad stigne
matejuri
Video CD

Evo i dojmovi LG 55eg9a7

30 svi 2018, 13:00

Uglavno, kupio sam prije 8 dana LG OLED 55eg9a7 u Sancta domenice sa popustima za 6.750 kn.. I evo nakon par dana da podjelim moje iskustvo.

Do sada sam imamo plasmu panasonic 42x20e koje HD ready (720p) uređaj koji je stvarno referentan uređaj za upscale naših domaćih SD kanala. I najviše me bilo strah kako će sada ti kanali izgledati kada se moraju upscalati na veću 1080 rezoluciju koju ima LG.
Postavio sam jednu do druge i upalio iste programe da ih uporedim uživo jer je jedini tako moguće baš vidjeti razliku.
Nadao sam se da će LG bar zadržati istu kvalitetu SD signala, jer sam znao da će HD biti bolji. Na moje oduševljenje, ne da je zadržao nego mislim da je čak za nijansu bolje upscalea rezoluciju. Laknulo mi je.
Gledao sam usporedo sinoć Hrabru Meridu i ono što je definitivno da je nevjerojatno oku očito koliko je bolja crna boja i boje općenito.
Na mojoj x20-ci , kojom sam se ponosio, boje su izgledale tako isprano i jadno u odnosu na LG oled. Nevjerojatna razlika. Boje su očito za klasu bolje.
Na početku sam obavezno isključio True motion da mi nestane onaj glupi efekt sapunice koji je katastrofa.
O filmovima i sportu u HD-u neću trošit riječi, za to sam znao da će bit odlično.
Dizajn je vrh, tanji je od mobitela za upola. Uopće se ne grije za razliku od plazme.
Dva minusa:
1.prilikom postavljanja dvb-t programa pronađe mi i sve evo tv programe koje ne mogu naravno gledati ali ih ne mogu maknuti s liste, bar za sad.
2. operativni sustav je super osmišljen i funkcionalan ali me nervira koliko je spor. treba mu ponekad i koja sekunda da prihvati naredbu što stvarno zna nervirati.

Uglavnom, prezadovoljan sam s kupnjom. Kupio sam je preko neta da bih je mogao vratiti u roku 14 dana ako mi se ne svidi.... I dobro sam napravio

Naime, unatoč super pozitivnim iskustvima na početku, nakon par dana primjetio sam vertical banding... Izvrtio sam par testova od Darca i drugih... Užas. Naravno na sivoj je najgori... Vidi se izraženo na sivoj od 5 posto, ali se primjeti i na 50 posto i više... Čak se primjeti i na nekim bojama... U gledanju programa je ne vidim osim u nekim reklamama kad je jednobojna pozadina. i njagore od svega primjetim crte kad gledam nogomet kad krene kontra (brzo pomicanje kadra), vide se dvije trake polulijevo koje su bile najizraženije na gray testu.... Užas...
Aktivirao sam danas raskid ugovora, ponudio sam da ću pokušati s drugim tv-om al da ću im ga vratiti ako ne budem zadovoljan... Uhhh... Baš mi je žao jer je u drugim aspektima bio odličan tv
speedy56
VHS kazeta

11 lip 2018, 20:01

Može mala pomoć? :)
Trebao bih telku 43", neki osnovni uvjeti bi bili da ima 5 god garancije i da je UHD, cijena oko 4000kn +/- (manje je bolje naravno). Osim toga eventualno neka solidna smart tv platforma da bez problema može ići screen mirror mobitela npr i da vez frke vrti filmove (veće fajlove) s USB-a
Gledao sam puno toga, na kraju sam eliminirao sve s IPS panelom (doslovce uvijek će se tv gledati pod skoro 90 stupnjeva) i izbor je ostao na Philipsu 43PUS7303 (koji nema 5god garancije nažalost).
Gledam sad malo Samsunge i ovaj jedan TCL. Od Samsunga sve živo, od starog MU6172 do novog NU7192, a od TCL-a jedna ovaj model koji bi trebao odgovarati LINK

Kaj vi od toga preporučate?

Inače, sad dolazim s vremešne Samsungove plazme
shuca
VHS kazeta

13 lip 2018, 17:53

nikola2004mkd je napisao/la:
18 svi 2018, 09:28
Po moje mislenje Sony je bolja kupovina. Cjene su iste in kod nas sada, ali razlika je sto Philips je na SRMP cjena dok je Sony na discount cjena.
Po moje mislenje Sony imace bolju sliku zbog 100Hz panel, dok je Philips 50Hz. Sa druge strane Philips treba da ima daleko bolji zvuk zbog malo jace zvucnike, te malo vise efekata zbog Ambilight. Kod Philipsa ima 2*2ac mrezu dok kod Sony nema nikakve informacije osim da je ac, te ukoliko strimujes 4K materijal preko Wi-Fi i imas odgovarajuci ruter Philips mozda bice bolja ideja.
Na kraju problem ostaje CPU koji je zaduzen za Android. Ja uopste nemam nikakvu ideju koliko su znazni ti procesori. Cio sam mnogu horor slucajeva gde se uzeo TV sa android-om da zameni HTCP, da ima KODI i da vuce 4K materijal sa NAS-a ali iskustvo je bio razocarujuce.
Ambivalent
VHS kazeta

25 lip 2018, 16:39

Pozdrav,

molim preporuke za nabavku UHD TV-a sa sljedećim karakteristikama;

- cijenom oko 1000€
- da TV tuner ima H.265 podršku
- da nije 3D
- po mogućnosti što manjeg ekrana, nemam puno mjesta i prioritet je kvaliteta slike a ne veličina ekrana
- 90% vremena koristiti će se za igranje na PS4 Pro
- brand mi nije bitan

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.

Ads

Info tab

Ukupno je: 35 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 33 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23586.
Ukupno tema: 3031.
Ukupno korisnika/ca: 7442.
Najnoviji/a korisnik/ca: Mladen05.
Rođendan, danas, nema nitko.