LG 42LM620s ili Samsung UE 40ES6100

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
Odgovori
pale99
VHS kazeta

LG 42LM620s ili Samsung UE 40ES6100

Post Postao/la pale99 » 08 tra 2013, 14:21

Veliki pozdrav svim članovima i administraciji ovog zaista izuzetnog foruma.

Nov sam na ovom forumu, ali ga dugo već pratim i znam da ću ovde dobiti odgovor koji će mi pomoći u odabiru koji od ova dva modela TV-a iz naslova kupiti?

Pošto ih mogu kupiti po bukvalno istoj ceni (550€), dvoumim se koji je bolja kupovina? Na prvom mestu mi je naravno kvalitet slike, pa tek onda ostalo...Smart TV, 3D, itd. Pročitao sam gomilu tekstova o oba TV-a, ali što više čitam, to sam više neodlučan?

Koji bi vi kupili i zašto?

Bela
DivX v6.x.x

Re: LG 42LM620s ili Samsung UE 40ES6100

Post Postao/la Bela » 08 tra 2013, 15:44

es6100 daleko bolji kontrast, bolja slika, bolja crna, vrhunski multimedijalni player, uslovno receno mene, aktivni 3d mada meni izgledao odlicno, i nesto losiji vidljivi ugao, ali ako nije za kafane nesmeta.

pale99
VHS kazeta

Post Postao/la pale99 » 08 tra 2013, 16:52

Bela je napisao/la:es6100 daleko bolji kontrast, bolja slika, bolja crna, vrhunski multimedijalni player, uslovno receno mene, aktivni 3d mada meni izgledao odlicno, i nesto losiji vidljivi ugao, ali ako nije za kafane nesmeta.
Hvala Bela na odgovoru. TV će se koristiti u kući, kakva "crna" kafana, ;) da li si imao prilike da ih vidiš uporedo jedan do drugog ili si video jedan na jednom mestu, a drugi na drugom? Da li tvoj zaključak svodiš na čitanje raznih recenzija, foruma... koje sam i sam čitao ko zna koliko puta? Zato i jesam u nedoumici, jer negde piše da LG ima bolju sliku (prvenstveno zbog 400Hz, koje uzgred su 200Hz pravih, ako je i toliko), negde Samsung... ?

Danas je marketing "čudo" koji služi za prodavanje robe, a neretko i obmanjivanje kupaca i dovođenje u zabludu i nedoumicu (korišćenjem termina i naziva raznoraznih tehnoligija koje su implementirane u proizvode, a koje običan kupac, kojih je 90% apsolutno ne razume šta znače)?

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 10 tra 2013, 12:01

pale99 je napisao/la:
Bela je napisao/la:es6100 daleko bolji kontrast, bolja slika, bolja crna, vrhunski multimedijalni player, uslovno receno mene, aktivni 3d mada meni izgledao odlicno, i nesto losiji vidljivi ugao, ali ako nije za kafane nesmeta.
Hvala Bela na odgovoru. TV će se koristiti u kući, kakva "crna" kafana, ;) da li si imao prilike da ih vidiš uporedo jedan do drugog ili si video jedan na jednom mestu, a drugi na drugom? Da li tvoj zaključak svodiš na čitanje raznih recenzija, foruma... koje sam i sam čitao ko zna koliko puta? Zato i jesam u nedoumici, jer negde piše da LG ima bolju sliku (prvenstveno zbog 400Hz, koje uzgred su 200Hz pravih, ako je i toliko), negde Samsung... ?

Danas je marketing "čudo" koji služi za prodavanje robe, a neretko i obmanjivanje kupaca i dovođenje u zabludu i nedoumicu (korišćenjem termina i naziva raznoraznih tehnoligija koje su implementirane u proizvode, a koje običan kupac, kojih je 90% apsolutno ne razume šta znače)?

ES6100 ima kontrasnu i stabilniju sliku za razlike od lm620,to se vidi i kada uporedimo jedan do drugog,to je normalno zato sto ES6100 ima svetliju matricu i zato crna je bojla,cim je crna bilja imamo izrazito dobre detalje,kada pogledamo LM620 crna je siva i boje su blede,moze es6100 ima naglaseno probivanje panela,ali u svakom slucaju radi se tv koj ima bolju sliku od LM620,a sto se tice smart opcije poznato je da samsung radi i sa IOS i ANDROID softverom.
Znaci da es6100 ima svetlije boje i realnije,dobar kontrast,stabilan tv sa dobre postavke i motion plus i stelovanje stabilnost sliku,integrirani wi-fi i vrlo dobru sliku i da SD i digitalnom signalu.
Bilo kako uporediti ova dva tipa tv-ja uvek ES6100 imace bolju sliku.

pale99
VHS kazeta

Post Postao/la pale99 » 10 tra 2013, 17:58

Hvala na informacijama. Danas sam bio u prodavnici i video LG 42LM620s na "delu". Na njemu se vrteo neki 3D promo materijal i nije uopste lose kad se gleda, naravno sa naocarima, normalan program nisam imao prilike da gledam. Da li je ta razlika tolika da LG nikako ne preporucujete? Njega sam hteo i zbog mat ekrana i zbog malo boljih uglova vidljivosti, jer ce stajati na komodi i TV ce kad se sedne u fotelju ili legne na kauc biti jedno30-tak cm iznad nivoa ociju, pa se bojim da ce mi na ES6100 to pokvariti "dozivljaj"?

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 10 tra 2013, 22:51

pale99 je napisao/la:Hvala na informacijama. Danas sam bio u prodavnici i video LG 42LM620s na "delu". Na njemu se vrteo neki 3D promo materijal i nije uopste lose kad se gleda, naravno sa naocarima, normalan program nisam imao prilike da gledam. Da li je ta razlika tolika da LG nikako ne preporucujete? Njega sam hteo i zbog mat ekrana i zbog malo boljih uglova vidljivosti, jer ce stajati na komodi i TV ce kad se sedne u fotelju ili legne na kauc biti jedno30-tak cm iznad nivoa ociju, pa se bojim da ce mi na ES6100 to pokvariti "dozivljaj"?

Poznato je da IPS matrice daje veoma dobar dozivjaj gledanja 3D materijale,sigurno da nije razlika tolika za da ne bi preporacali LG,naravno da ima bolji kud vidlivosti a vidim da vam to i treba,i na kraju kod kuce nemoze sporediti sa neki drugi model bice vam najlepsi za gledanje :) .
To sto trazite to ce te dobite kod ove serije,dobar kud vidlivosti i dobar pasivni 3D,pa mislim da i nema losu sliku na sd signale,ne bi pokresili da uzmete bilo koji od ovih dva modela.

pale99
VHS kazeta

Post Postao/la pale99 » 12 tra 2013, 22:57

Hvala svima na pomoći u odabiru prvog LCD-LED 3D :geek: TV-a. :) Odlučio sam se za 42LM620s.Danas stigao TV i čim sam ga priključio na mrežni kabl, ponudio mi update sa v.4.10.49 na v. 4.20.53. Prihvatio sam i krenuo da ga skida, pa stao na 2% i tako stajao oko pola sata dok ga nisam isključio zbog grmljavine. Pitanje glasi, koliko dugo traje preuzimanje i instalacija najnovije verzije firmware-a za LG TV?

Link ka slici "pokušaja" preuzimanja.

https://www.dropbox.com/s/4vgxjngeeycdn ... imanja.jpg

PS: kasnije ću izneti utiske, dok sve paramtere i podešavanja podesim.

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 13 tra 2013, 01:04

pale99 je napisao/la:Hvala svima na pomoći u odabiru prvog LCD-LED 3D :geek: TV-a. :) Odlučio sam se za 42LM620s.Danas stigao TV i čim sam ga priključio na mrežni kabl, ponudio mi update sa v.4.10.49 na v. 4.20.53. Prihvatio sam i krenuo da ga skida, pa stao na 2% i tako stajao oko pola sata dok ga nisam isključio zbog grmljavine. Pitanje glasi, koliko dugo traje preuzimanje i instalacija najnovije verzije firmware-a za LG TV?

Link ka slici "pokušaja" preuzimanja.

https://www.dropbox.com/s/4vgxjngeeycdn ... imanja.jpg

PS: kasnije ću izneti utiske, dok sve paramtere i podešavanja podesim.
Pa traje prilicno dugo,moze 45min,samo ne dirajte nista dog radi update..
U zdravje se sluzite.

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 14 tra 2013, 13:10

Moze se dogoditi da preuzimanje jednostavno stane pa je najbolje ponoviti proces provjere nove verzije i započeti preuzimanje. ovisno o brzini internet veze, obično se nova verzija preuzme za 10-ak minuta.
Bringing Definition to High Definition

Odgovori