Kupnja UHD TV

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
zippo
VHS kazeta

Kupnja UHD TV

17 stu 2014, 15:00

Zamolio bih za pomoć kupnje novog tv-a.Pošto mi na starom tv-u imam problem sa pikselima odumiru pomalo,zanima me kupnja novog pa da sam miran bar par idućih godina.Ima nekakvih akcija i mogućnosti kupnje na rate stoga bih Vas zamolio da mi savjetom pomognete i olakšate izbor tv.
Inaće dosta vremena provedem gledajući sat.tv na kojem ima dosta HD programa ima nešto i 3D a s vremenom za koju godinu ako se pojavi 4K da mi ne bude žao i da opet kupujem novi Tv.

Vrlo važna mi je kao i svakom kvaliteta slike,mogućnost nadogradnje u dogledno vrijeme a pošto su svi smart tv i kvaliteta internet platformi koje koriste.

Izbor je slijedeći: Samsung HU7500
Panasonic AX630
Sony Bravia KD49X8505B
LED TV LG 49UB820V

Do sad sam koristio i još uvijek koristim Sony KDL-40S4000 do kupnje novog.

Unaprijed se svima zahvaljujem na savjetima i prijedlozima.

Pozdrav
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Kupnja UHD TV

17 stu 2014, 20:59

Pozdrav,

Od navedenih bio najviše preporučio Samsung HU7500 - ostali imaju razna ograničenja, bilo da je u pitanju Smart TV ili kvaliteta slike, a Samsung je najbolje zaokružen TV s odličnom slikom.

Čisto savjet vezan za kupovinu Ultra HD TV-a - birajte najveću moguću dijagonalu koju vam budžet dozvoljava - UHD se bez problema može gledati i s udaljenosti koja odgovara jednoj dijagonali ekrana, naravno uz uvjet da se prikazuje sadržaj u UHD rezoluciji.
Bringing Definition to High Definition
zippo
VHS kazeta

17 stu 2014, 22:41

Pozdrav,

@Darco puno hvala na savjetu,upravo je i meni Samsung bio favorit.Panasonic je za plasme No.1 vjerujem da će i u ovoj tehnologiji biti jako dobar u kvalitet ne bi trebalo sumnja,koliko sam čitao za unaprijeđenje plasmi u UHD je bilo jako skupo zato su prešli na LED zbog toga kasne za korejskim proizvođačima isto se i Sony-u dogodilo ulažući u CRT,a za LG sam malo skeptičan možda i bezrazložno ali mi Samsung bi djeluje pouzdanije,tko zna možda idući put upravo LG bude odabir.

Što se tiće dijagonale upravo mi ova recimo odgovara jer udaljenos od Tv-a je 2m -2.5m a i finacijski je sasvim prihvatljivo ;) to bi bilo kao svakodnevna kava u skupljem kafiću :) ovako sjedim doma gledam TV a kavu si skuham sam :D ,za kraj malo šale nije na odmet.

Još jednom puno zahvaljujem na odgovoru i savjetu.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

18 stu 2014, 23:43

Odlično - sretno s kupovinom i javite dojmove :).
Bringing Definition to High Definition
zippo
VHS kazeta

03 pro 2014, 21:59

Pozdrav svima

Tv je stigao doma,ipak je to Samsung 7500 pa da javim prve dojmove.Jedan od največih kako za mene tako i za ostale ukućane je da se moramo priviknuti na osjećaj dubine slike,kći i žena mi govore da isključim 3D naime misle da je 3D slika :).Sa TV-om sam i više nego zadovoljan,zanimacija za predstojeće zimske dane,slika na HD satelitskim programima je odlična,sad sam u potrazi za što boljim postavkama za sliku po netu pa stoga molim za savjet i upute da što bolje podesim sliku od boja kontrasta pozadinskog osvijetljenja i sveg ostalog što utiče na kvalitet slike.Htio sam napomenit da isto tražim kako da upogonim XBMC na TV-u neovisno o računalu,nešto sam našao da se može sa Raspberry Pi pokrenut,ako što uspijem javim Vam ;) :)

Unaprijed zahvaljujem na svim savjetima i uputama sve je dobro došlo ;)

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Ads

Info tab

Ukupno je: 41 korisnik/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 39 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23637.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: zvoneHI4FI.
Rođendan, danas, nema nitko.