DVB-T prijemnik HR/SLO

Forum o digitalnim zemaljskim prijemnicima signala (Digital Video Broadcast - Terrestrial).
mike021
VHS kazeta

DVB-T prijemnik HR/SLO

Post Postao/la mike021 » 28 lip 2009, 16:43

Pozdrav.
Kako živim u neposrednoj blizini susjedne nam države pratimo svakodnevno i njihov program 1,2,A-kanal,POP-tv itd.postavlja se pitanje kakav/koji DVB-T prijemnik kupiti, a da bude kompatibilan.
Isto pitam jer sam u jednoj njihovoj emisiji (koju sam uhvatio na kraju) shvatio !? ! (možda krivo), da postoje određene razlike koje bi isključivale gledanje svih programa.
Molim znalce da mi odgovore ukoliko znaju.
Hvala!

midleage
Video CD

Re: DVB-T prijemnik HR/SLO

Post Postao/la midleage » 28 lip 2009, 20:32

Kad je pogodno vrijeme gledam i ja te slovenske programe u Daruvaru. Potreban ti je DVB-T mpeg4 tjuner za prijem istih. Svi mpeg4 prijemnici su i mpeg2 kompatibilni tako da nemaš problema sa HRT -om, a i spreman si za budućnost. ( i za HRT HD ako si u dometu signala)

Yoga
S-VHS kazeta

Post Postao/la Yoga » 14 srp 2009, 08:09

pitanje.

imam v10 s dvb-t tunerom u sebi. i vidim cetiri programa, hrte rtl i novu. imam jos 5 crnih programa slo 1,2,hm neki jos i hd hrt.

prva cetiri vidim ok, signal 7-8. no ostale ne vidim, crna slika s natpisom nema videa no zvuka ima. hd hrt isto tako. gledam postavke, za sve kanale je isto. no slike nema. neki tip?

matejuri
Video CD

Post Postao/la matejuri » 14 srp 2009, 09:48

to ti je prijatelju zato što v 10 ima dvb-t mpeg 2 u sebi. Hrt hd i slovenski programi su u mpeg 4 formatu pa stoga samo čuješ zvuk a ne i sliku. Dakle za gledanje tih programa potreban ti je mpeg 4 dekoder

monét
DivX v.3.x.x

Post Postao/la monét » 14 srp 2009, 10:02

matejuri je napisao/la:to ti je prijatelju zato što v 10 ima dvb-t mpeg 2 u sebi. Hrt hd i slovenski programi su u mpeg 4 formatu pa stoga samo čuješ zvuk a ne i sliku. Dakle za gledanje tih programa potreban ti je mpeg 4 dekoder
Ne!
Naravno da V10 ima u sebi sve moguce dekodere pa tako i za HD programe.
Koju si drzavu instalacije postavio? Pokusaj ispocetka sve instalirati sa postavkom na Slovenija ;)

tomislav10
Video CD

Post Postao/la tomislav10 » 14 srp 2009, 11:29

Gdje se nalazi najbliži (najjači) televizijski odašiljač u Sloveniji koji odašilje DVB-T signal (u odnosu na Zagreb Donja Dubrava)?

Yoga
S-VHS kazeta

Post Postao/la Yoga » 15 srp 2009, 08:27

matejuri je napisao/la:to ti je prijatelju zato što v 10 ima dvb-t mpeg 2 u sebi. Hrt hd i slovenski programi su u mpeg 4 formatu pa stoga samo čuješ zvuk a ne i sliku. Dakle za gledanje tih programa potreban ti je mpeg 4 dekoder
ne da ih nema, vec ima valjda sve za sljedecih pet godina :mrgreen: no dobro si primjetio kaj bi mogao biti problem..thx
monét je napisao/la: Koju si drzavu instalacije postavio? Pokusaj ispocetka sve instalirati sa postavkom na Slovenija ;)
bila austrija mislim ili njemacka..jedna je.

no majstore, thx, janezi dobro odraduju posao. odlican savjet. thx ;) sada vidim i ostale programe.

pitanjce za ostatak programa. vidim hrte,rtl,novu i slo1,2,3 te hd hrt. ima li jos programa i kako da dodem do njih? (kakva antena,polozaj,postavke)

thx

The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

Post Postao/la The Best F1 Driver » 15 srp 2009, 16:38

Yoga je napisao/la:
ne da ih nema, vec ima valjda sve za sljedecih pet godina :mrgreen: no dobro si primjetio kaj bi mogao biti problem..thx
monét je napisao/la: Koju si drzavu instalacije postavio? Pokusaj ispocetka sve instalirati sa postavkom na Slovenija ;)
bila austrija mislim ili njemacka..jedna je.

no majstore, thx, janezi dobro odraduju posao. odlican savjet. thx ;) sada vidim i ostale programe.

pitanjce za ostatak programa. vidim hrte,rtl,novu i slo1,2,3 te hd hrt. ima li jos programa i kako da dodem do njih? (kakva antena,polozaj,postavke)

thx
Postoji još eventualno Austrija 26 kanal,i navodno POP TV HD ,e sad nisam siguran to bi trebao bit 66 ili 69 kanal,al svejedno to je najvjerojatnije neki jako slab odašiljač kao i kod nas,pa su šanse nikakve da ga uloviš :oops: mada bilo bi ljepo gledat prijenos F1 u HD-u :cry:

zvrk555
VHS kazeta

Post Postao/la zvrk555 » 11 tra 2011, 19:26

bok svima, imam jedno pitanjce oko slovenskih programa, naime nedavno sam kupio svu opremu potrebnu za gledanje SLO telke i to je sve funkcioniralo kojih mjesec dana i od nedavno samo mi se najeddnom izgubio signal i više ne mogu gledati nijedan nijhov program pa me zanima da li netko ima kavu ideju što bi moglo biti uzrok tome?
Da li je stvar u mojoj opremi ili je moguće da su Slovenci isključili odašiljač s kojeg se emitirao program? :cry:

smoki
VHS kazeta

Post Postao/la smoki » 14 lis 2013, 10:45

Pozdrav svima zivim u Istri blizu slovenske granice.
Imam slijedeci problem u vezi slovenskih kanala:

Imam Samsung TV sa DVB-T2 prijemnikom kod pocetnog pretrazivanja kanala prijemnik je automatski pronasao slovenske kanala i nakon toga sam ih mogao gledati bez problema.

Vec isto popodne bez da ista diram ti kanali se ne vide vise, znaci nema slike i nema tona.

U postavkama TV sam odabrao Italiju kao zemlju jer je TV kupljen u Italiji a u postavkama nema niti Slovenije niti Hrvatske vec je to stavljeno u ostale.

Da li je netko imao slican problem?

Zanima me i zbog cega ako je u postavkama drzava Italija ne mogu uhvatiti niti jedan talijanski program?

Pozdrav.

Odgovori