Spajanje kucnog kina i tv-a

Forum na kojem možete postavljati zanimljive vijesti koje ste pronašli na domaćim ili stranim portalima. Kod kopiranja vijesti molim da se navede link na izvor!
mulac
VHS kazeta

Spajanje kucnog kina i tv-a

09 sij 2012, 00:06

Kako da spojim tv i kucno kino tako da kad gledam tv da mi zvuk ide prek zvucnika od kucnog kina ??
kucno kino je http://www.ronis.hr/lg/701/kucno-kino-l ... g/HX806TG/
a tv http://www.samsung.com/hr/consumer/tv-a ... C5000QWXXH
kuhar
DivX v.3.x.x

Re: Spajanje kucnog kina i tv-a

09 sij 2012, 18:20

malo bolje čitaj imaš rubriku za takva pitanja.
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"
tomixc
S-VHS kazeta

09 sij 2012, 20:20

Izlazne cinčeve na tv-u (L i R) spoji na ulaz u kinu ili još bolje, ako tv ima optički audio izlaz, a kino takav ulaz, poveži preko toga.
Moj samsung LE530B ima.
laff
VHS kazeta

17 lip 2012, 11:06

Pozdrav
Molim vas ako mi itko može pomoći oko zvuka sa lcd prema kućnom kinu.
Lcd sam spojio sa kuć. kinom preko HDMI-a.
I sve mi radi samo nemam zvuk sa lcd na kuć.kinu.
Kad pustim radio na kuć.kinu zvuk se čak reproducira na zvučnicima od lcd-a, ali nikako da sa lcd-a ide na k.k.
Sve sam pokušao i gašenje zvučnika lcd-a i mjenjanje hdmi-ulaza na lcd-u i na kuć.kin. i mjenjanje postavki no opet ništa.
Kako sam shvatio problem može bit što je na lcd hdmi Ver. 1.3+Deep Color 4 (480p/576p/720p/1080i/1080p), a ne 1,4 te ću morati spojiti preko optičkog kabla. (iako sam negdje pročitao da je ARC isto što i SIMPLINK koji mi lcd ima samo što su različiti nazivi kod LG I SONY-A.)
Stvarno ne bih htio još jedan dodatni kabel pa ako mi itko može pomoći unaprijed se zahvaljujem
steeleye
HDTV ekspert

17 lip 2012, 11:40

Pozdrav, vjerovatno trebate naći postavku na tv-u koja "šalje" zvuk preko hdmi-ja i uključiti je ili možda kao na panasonicu izabrati hdmi analog (zvuk preko chinca) ili digital (zvuk preko hdmi-ja) audio...
pavle
HD DVD
Kontakt:

18 lip 2012, 12:41

laff je napisao/la:Pozdrav
Molim vas ako mi itko može pomoći oko zvuka sa lcd prema kućnom kinu.
Lcd sam spojio sa kuć. kinom preko HDMI-a.
I sve mi radi samo nemam zvuk sa lcd na kuć.kinu.
Kad pustim radio na kuć.kinu zvuk se čak reproducira na zvučnicima od lcd-a, ali nikako da sa lcd-a ide na k.k.
Sve sam pokušao i gašenje zvučnika lcd-a i mjenjanje hdmi-ulaza na lcd-u i na kuć.kin. i mjenjanje postavki no opet ništa.
Kako sam shvatio problem može bit što je na lcd hdmi Ver. 1.3+Deep Color 4 (480p/576p/720p/1080i/1080p), a ne 1,4 te ću morati spojiti preko optičkog kabla. (iako sam negdje pročitao da je ARC isto što i SIMPLINK koji mi lcd ima samo što su različiti nazivi kod LG I SONY-A.)
Stvarno ne bih htio još jedan dodatni kabel pa ako mi itko može pomoći unaprijed se zahvaljujem

mislim da hdmi ne daje povratan zvuk k.k,to najbojle nejbezbojlnie povrzati sa opticki kabel i dajete naredbu k.k na opcije optik,I tako ce dobiti dobar digitalan zvuk cak 5.1 ako ima takav materijal sa takav zvuk.Driga opcija je ako nema optika da ide preko audio out,dva pina beli i crveni i u audion in ili aux k.k,treta opcija je preko skarda,kupis jednu stranu skart a druga strana pinove ,3 su audio out 3 su audio in i tako povrzes k.k u iste pinove beli i crveni sa naredbu aux jli audio in.pozdrav
steeleye
HDTV ekspert

18 lip 2012, 17:06

Glupost, hdmi prenosi sliku i višekanalni zvuk, tako da ne treba drugi kabel.

edit: Na brzinu sam čitao, nisam shvatio je li hdmi kabel 1.3 ili je hdmi na tv-u 1.3, o kojem tv-u se radi? Ako tv nema 1.4 hdmi arc onda ne može prenositi zvuk do kućnog kina, a ako ima a kabel je v. 1.3 onda može, jednostavno pogledajte piše li kod nekog od hdmi priključaka ARC, ako nema onda optika ili chinc out...
pavle
HD DVD
Kontakt:

18 lip 2012, 21:53

steeleye je napisao/la:Glupost, hdmi prenosi sliku i višekanalni zvuk, tako da ne treba drugi kabel.
o.k steeleye covek probao sve oko hdmi,ako dobro sam svatio pitanje a mislim da jesam znaci kako dobiti zvuk iz tv na k.k t.s tu spada i televiziski signal.Zvuk i sliku preko hdmi na k.k je out znaci daje zvuk i sliku samo ako reproducirame materijala preko k.k,ali ako dobro sam svatio covek zeli dobiti povratan zvuk tv. na k.k,koi u dadeni slucaj ne moze se dobiti preko hdmi.Ako su to gluposti sto sam pisao onda bi te zamolio da nam objasnis kako hd espert kako mogu dobiti zvuk preko hdmi od tv. na k.k tu se podazbira i zvuk od kanale tv. ja, i sa koi hdmi ,znam samo da 1.4 je dobar reproduktor 3d materijala.
pavle
HD DVD
Kontakt:

19 lip 2012, 22:39

steeleye je napisao/la:Glupost, hdmi prenosi sliku i višekanalni zvuk, tako da ne treba drugi kabel.

edit: Na brzinu sam čitao, nisam shvatio je li hdmi kabel 1.3 ili je hdmi na tv-u 1.3, o kojem tv-u se radi? Ako tv nema 1.4 hdmi arc onda ne može prenositi zvuk do kućnog kina, a ako ima a kabel je v. 1.3 onda može, jednostavno pogledajte piše li kod nekog od hdmi priključaka ARC, ako nema onda optika ili chinc out...

u pravo si mora da ima tv hdmi(arc)za da ima povratan zvuk ,kako sto sam proverio samo visoke klase modela imaju takav hdmi(arc)mozda gresim neznam,ali ako je stariji model lcd sigurno da nema.pozdrav
mcquinn
VHS kazeta

18 sij 2013, 20:06

Bok, može jedno pitanje molim...

Imam sličnu situaciju MAX TV-TV-kk.

E sad...kk ima samo input za audio l/r, a sve ostalo outputi...hdmi out, scart out i monitor out...s tim da ovaj monitor out ima 4 cincha...zadnji je žuti...

Jel mogu kak to spojiti u cjelinu ili to ne hoda?

Natrag na “Vijesti iz HD svijeta”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno su: 24 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 22 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23603.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.