Osnove kalibracije televizora

Sekcija o kalibraciji televizora i ostale HD opreme, razmjena iskustava, savjeta, testnih alata i postavki nakon kalibracije po modelima.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Osnove kalibracije televizora

21 vel 2012, 16:28

Vid je naše najkompleksnije osjetilo preko kojeg vidimo svijet oko nas, stoga i ne čudi što je tehnologija izrade ekrana tako daleko otišla po pitanju kvalitete prikaza, kompaktnosti dimenzija i mogućnosti ugrađenih tehnologija. Kroz školu kalibracije ćemo se bazirati na besplatnim rješenjima kako bi što širi krug korisnika mogao odraditi barem osnovu kalibraciju bez dodatnih izdataka, premda napominjemo kako se prava kalibracije može jedino izvršiti putem specijalizirane opreme kakvu posjeduje HDtelevizija.

http://hdtelevizija.com/kalibracija-tel ... i-pojmovi/
Bringing Definition to High Definition
Tomi_zg
S-VHS kazeta

Re: Osnove kalibracije televizora

15 srp 2017, 10:30

Poštovani, nedavno sam nabavio Grundig 55 GFW 6628. Kako sam prije toga imao Panasonic plazmu serije S30, dosta nezadovoljan slikom i nikako ne mogu nariktati postavke da se bar malo približi kvaliteti prikaza SD signala (znam da plazme puno bolje prikazuju SD signal i da npr. RTL nabrijava sliku ali...). Naravno, slika pri igranju PS3 je izvrsna. Pošto nigdje pa ni na Vašoj stranici ne mogu pronaći postavke za Grundigove televizore molim Vas za pomoć.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

18 srp 2017, 12:32

Pozdrav,

Nažalost bez konkretnih mjerenja i testa procesora ne mogu dati kvalitetni savjet koji predložak koristiti i kako ga podesiti. Koje predloške za sliku TV nudi i koje su opcije dostupne? Generalno, Film/Movie predlošci pružaju najbolju tvornički podešenu sliku.
Bringing Definition to High Definition
Tomi_zg
S-VHS kazeta

24 srp 2017, 17:16

Darco je napisao/la:
18 srp 2017, 12:32
Pozdrav,

Nažalost bez konkretnih mjerenja i testa procesora ne mogu dati kvalitetni savjet koji predložak koristiti i kako ga podesiti. Koje predloške za sliku TV nudi i koje su opcije dostupne? Generalno, Film/Movie predlošci pružaju najbolju tvornički podešenu sliku.
Hvala Vam. Donekle sam uspio u izmjeni postavki a vjerojatno sam se i priviknuo na prikaz. Lijep pozdrav!

Natrag na “Kalibracija - savjeti, iskustva i postavke”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 21 korisnik/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 21 gost.
Registriranih korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca.
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23417.
Ukupno tema: 2960.
Ukupno korisnika/ca: 7301.
Najnoviji/a korisnik/ca: dexus_one.
Rođendan, danas, nema nitko.