Panasonic TX-P42ST50E

Sekcija o kalibraciji televizora i ostale HD opreme, razmjena iskustava, savjeta, testnih alata i postavki nakon kalibracije po modelima.
Odgovori
Dexter
VHS kazeta

Panasonic TX-P42ST50E

Post Postao/la Dexter » 26 lis 2012, 14:02

Pozdrav svima,
nedavno sam kupio u naslovu navedeni Panasonic, sada zelim da provjerim broj radnih sati i surfao sam net-om i vasim forumom i nisam naisao na odgovor pa bi vas molio ako tko zna da mi napise kako da provjerim broj radnih sati.
Hvala.

Lazy
VHS kazeta

Re: Panasonic TX-P42ST50E

Post Postao/la Lazy » 28 lis 2012, 19:22

Moram priznati dobar izbor TV-a
Evo ovako:Sa strane tv-a imate tipke za ručno podešavanje volumena kanala itd...
1.Pritisnete i držite tipku F i dok držite tipku F pritisnete tipku -(minus)
2.potom na daljinskom upravljaču pritisnete tri puta 0(nulu)
3.pojavit će se izbornik, potom na daljinskom pritisnete dva puta broj 2, koji će vam pokazati SRV-TOOL izbornik
4.nakon toga stisnete jedan put tipku OK na daljinskom
5.Pojavit će se veliki plavi SRV-TOOL izbornik, gdje će te tipkom za navigaciju otići skroz dolje do zadnjeg redka, potom navigacijskom tipkom prebaciti na desno tj zadnji donji prazni redak
6.potom pritisnuti i držati tipku MUTE(na daljinskom)...pojavit će se brojevi odnosno minutaža rada TV-a
7.Iz svega se izlazi držeći tipku EXIT, televizija će se ugasit pa uljučit...
8.Sve radite na vlastitu odgovornost!!!!
...ja sam sve odradio puno puta i nije bilo nikakvih problema!
LP

Deky
VHS kazeta

Post Postao/la Deky » 24 sij 2013, 23:38

Ovako sledi upustvo kao sto je napisao Lazy samo da dodam par sitnica.
Pre nego sto pritisnete taster 2 na daljinskom dva puta treba prvo da vam se pojavi meni (za oko 2,3 sec) u gornjoj levoj strani pa zatim pritisnete taster 2 dva puta i uci ce te u meni SRV-TOOL. Dalje sledite sta pise iznad.

Posto sam se ja na ovo zbunio " potom navigacijskom tipkom prebaciti na desno tj zadnji donji prazni redak" dobro je receno samo da znaju oni koji proveravaju da ispod postoji jos jedan dugacak prazan red znaci ne u taj nego onaj pored PTCT:00.00.00.00.00 se zadrzi taster MUTE na daljinskom i posle 2sec ce se pojaviti vreme kolko radi i kolko puta je tv uskljucen/iskljucen.

gazelin
VHS kazeta

Post Postao/la gazelin » 31 sij 2013, 12:54

ima li negdje za skinuti kompletno uputstvo za te skrivene izbornike?

snakebl
VHS kazeta

Post Postao/la snakebl » 03 vel 2013, 21:13

Pozdrav,

imam dva pitanja vezana za ovaj tv-e,
Prvo,
Usao sam u servisni meni tv-a, nista nisam dalje dirao nego sam odmah pritisnuo dugme za gasenje (uplasio se :) ). Jel ovo moze napraviti problem(tv za sada radi ok)?

Drugo pitanje,
sad sam malo iskusniji pa imam hrabrosti hakerisati po servisnom meniju pa me interesuje mozeli se i kako kroz servisni meni povecati titlovi na njegovom player-u, titlovi su stvarno premaleni.

Hvala svima u naprijed...

Deky
VHS kazeta

Post Postao/la Deky » 03 vel 2013, 23:38

Provera vremena ne. Za ostalo ne znam i nisam gledao sta jos ima.

ewe
VHS kazeta

Post Postao/la ewe » 13 ožu 2015, 21:47

Pozdrav,
Imam ovu televiziju doma medjutim cini mi se da je otislo paljenje na televiziji. Ona prima signal od daljinskog i crvena lampica od paljenja zasvijetli, cuje se zvukkao da ce upaliti ali se na kraju ne upali. Zna li netko koliko moze kostati popravak. Tv nije vise pod garancijom.

Odgovori