Audio-video uređajiNajave testovaVijesti

Najava testova: Marantz Blu-ray reproduktor i Blu-ray A/V pojačalo

Kratku pauzu između testova televizora odlučili smo iskoristiti za testiranje dvaju Blu-ray uređaja renomirane tvrtke Marantz, a čije proizvode od nedavno distribuira tvrtka TD Elektronika iz Zagreba. Zahvaljujući dobroj suradnji danas smo preuzeli u njihovom maloprodajnom dućanu, Sonus Artu, Blu-ray reproduktor visoke klase, model UD7006, te vrlo zanimljiv i kompaktno Blu-ray A/V pojačalo – Melody Movie MER803.

UD7006 je skuplji od dva univerzalna Blu-ray reproduktora koji se mogu nabaviti u Sonus Artu, a čija cijena iznosi 7.500,00 kuna na dan objave. Radi se o vrhunski izrađenom uređaju prepoznatljivog dizajna, a koji omogućuje reprodukciju Blu-ray 3D, DVD-Audio, SACD-a i klasičnih DVD i CD diskova, uz podršku za razne multimedijalne formate bilo na optičkom mediju, USB memoriji ili na računalu u kućnoj mreži. Ljubitelje kvalitetne slike svakako će razveseliti ugrađeni Anchor Bayev ABT 2015 VRS™ video procesor, a koji će standardne DVD diskove i 720p materijale kvalitetno pretvoriti u punu HD razlučivost za maksimalno uživanje u videu. Dakako, Marantz je obratio pažnju i na audio segment ovog uređaja, tako da su tu tehnologije poput Pure Direct načina rada, Direct Mechanical Ground konstrukcija, Independenet Block konstrukcija odvojenih krugova za sliku i zvuk itd.

Melody Movie MER803 je top model Melody Movie serije proizvoda koji kombiniraju reproduktor i pojačalo u jednom kompaktnom kućištu koje podsjeća na kućišta HTPC računala. Naravno, kvaliteta izrade je na daleko višem nivou u odnosu na kućišta računala, a to se osjeti već pri nošenju proizvoda u originalnoj ambalaži – od 8 kg koliko teži s ambalažom, 5.5 kg otpada na sam uređaj. MER803 omogućuje da povežete par zvučnika na njegove izlaze, aktivni subwoofer po želji, te na kraju HDMI kabelom povežete uređaj s televizorom i uživanje u najrazličitijim formatima može početi. Tu je također mogućnost skaliranja slike na punu HD razlučivost, Dolby Virtual Speaker i Dolby Headphone tehnologije, USB ulaz s podrškom za iPod i iPhoone i FM radio prijamnik s RDS-om.

Prvo će biti objavljena recenzija UD7006 Blu-ray reproduktora, a nedugo zatim i Melody Movie MER803 modela.

Zahvaljujemo se distributeru na ustupljenim modelima za potrebe testiranja!

Adsense

Darko Hlušička

Osnivač i glavni urednik HD Televizije. Licencirani ISF kalibrator (Level II). Veliki ljubitelj tehnologije koja ga danas očarava jednako kao i kad je po prvi put pokrenuo .exe datoteku u DOS-u u 90-im godinama prošlog stoljeća. Uživa slušajući filmsku glazbu.

Povezani tekstovi

4 komentara

  1. pozdrav,prije svega zahvaljujem šta ce te testirati blu ray player iznimno me zanima test tog playera inače bi volio kada bi mogli testirati denon receiver 4311 ,ili ako nemate moguanost neki drugi high end receiver .prije nego što ste test uopae napravili moje osobno skromno mišljenje je da taj player u startu do?e previše bio sam ga gledao u sonus artu i moram reci da se slika ne razlikuje apsolutno ništa od jeftinijih marantzovih playera ,a pogotovo pioneer blu ray playera,uz to još uzmimo u obzir da doma imam popcorn a200 i blu ray film u dts hd od blu ray orginala u sony blu ray playeru apsolutno se ništa ne razlikuju ,a što se tiče zvuka niti tu ne osjetim razliku,istina je da taj sony nije neki skupi player.Upravo zato me zanima vaš komentar da li ae ovaj player reproducirati bolji zvuk od popcorna ili je isti bez razlika jer onda se on ne isplati.lijepi pozdrav.

    1. Za kvalitetu zvuka nije dostatan samo player vea su tu bitne i druge komponente u sustavu:pojačalo/receiver, kablovi i zvučnici.
      čuti i tražiti razliku izme?u DD i DTS 5.1 zapisa na nekakvom osrednjem sustavu je uzaludan posao. Uostalom kao i uočavanje razlike izme?u SACD/DVD-A i CD zapisa te njihova usporedba sa FLAC ili APE formatima.
      Uglavnom, za dobar zvuk su potrebni i nekakvi preduvjeti a jedan od osnovnih je dobra snimka (produkcija).
      Dobar primjer lošeg zvuka ti je SW episode IV disc.

  2. bok ,evo ja sam slobodan reci da doma imam kuano kino visoke klase cca sve zajedno 60-tak tisuaa kuna ,i priznat cu da izme?u blu ray playera i popcorna ne čujem razliku istina da taj player je od sony i do?e 770kn novi .Zanima me da li bi sa kvalitetnijim playerom dobio bolji zvuk ….pozz

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Također pogledajte
Close
Back to top button
Close

Adblock Detected

Molimo podržite naš rad tako da onemogućite blokiranje oglasa na ovoj stranici - hvala! Please support our work by disabling Adblock in your browser - thank you!