Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje

20 srp 2013, 20:03

abaga je napisao/la:Pozdrav svima,zelim uzest philips 42PFL7008K/12
zanima me dali je ovaj tv ista promjenio od proslogodisnji
modela ove serije,jer sam citao po forumu da slika steka
i da se tv sam gasi da treba istekat iz struje tv itd,sto se tice
video formata i koje ne podrzava i titlovi mala slova,to nije
problem uzeo bi kakav dobar media plajer zato bi volio vase
misljenje o ovom modelu ili uzest samsung iz serije f6xxx.
Philips pfl7008 po perfomanse treba biti jedan od tv-ja koji ce pruziti vrlo dobar kvalitet,ima veoma dobru sliku,strasnu stabilnos,neverojatne cistace sumova slici,moze jedan od tv-ja koja daje neverojatan truemotion i moze po meni tv koji ima neverojatnih smirenih dvizenja bez titranja,ali onaj softverski problemi svarno coveka da ubije i razocara kao sto ste i vi naveli u vasem postu,zato bih izbegavao philips serije i po meni samsung F6500 I F6800 su idealni tv-ja u aspektu perfomanse i kvaliteta,moze i LG LA760.
dejan1967
VHS kazeta

20 srp 2013, 21:10

Pa cene bas i nisu takve kao sto si napisao bar ovde kod nas u Nisu , npr. lg42la641s nema ispod 780 eura i to na akciji u merkatoru , dalje moram da primetim da i po ostalim postovima takodje , naginjes ka samsungu mada u razgovoru sa prodavcima cinjenica da mnogo vise reklamacija dolazi od samsunga. Pre pet godina sam uzeo jak brend sonz braviu koji je kostao 1100 eura i vec mu je otisao panel tako da mi brend vise i ne igra ulogu u odabiru. Naravno i pre svega postujem tvoj sud i najverovatnije da cu uzeti la seriju . Hvala i pozdrav.
pavle
HD DVD
Kontakt:

20 srp 2013, 23:39

dejan1967 je napisao/la:Pa cene bas i nisu takve kao sto si napisao bar ovde kod nas u Nisu , npr. lg42la641s nema ispod 780 eura i to na akciji u merkatoru , dalje moram da primetim da i po ostalim postovima takodje , naginjes ka samsungu mada u razgovoru sa prodavcima cinjenica da mnogo vise reklamacija dolazi od samsunga. Pre pet godina sam uzeo jak brend sonz braviu koji je kostao 1100 eura i vec mu je otisao panel tako da mi brend vise i ne igra ulogu u odabiru. Naravno i pre svega postujem tvoj sud i najverovatnije da cu uzeti la seriju . Hvala i pozdrav.
Realno ovaj LM620 nije neki sjajan model,moze od ove klase izabrati lm660/670,moze malo vise sam naklonet samsung serije radi same matrice koja je ubedljivije najjaca i realna pokretna brzina,ali postujem LG ko brend,i zaedno sa samsungom su vodecki brendove u momentu u odnosu perfomanse i kvaliteta,u ovom slucaju vredi pricekati i izbrati LA serije kao opciju,pusti LM serije u mirovinu. :)
svesifre
S-VHS kazeta

21 srp 2013, 01:28

Jednako tako treba u mirovinu pustiti i samsungovu ES seriju.
morpheus84
VHS kazeta

22 srp 2013, 08:12

Trebao bi savjet
Naime, stan skoro pa gotov a meni se javlja problem
Udaljenost sjedenja i mjesta na zidu di ce biti tv je udaljeno nekih +5metara
Trenutno imam u sobi philips od 82cm i on ce mi bit premali

Nasao sam ovu tablicu i pretpostavljam da mi treba 55" ili 60"

http://hdtelevizija.com/2008/01/28/savj ... anja-tv-a/

Ovo su neki od tv-a sto sam brzinski naso (ja ne znam razliku izmedu njih i stavio sam ih ko sto bi mogo i sve ostale stavit)
http://www.nabava.net/televizori__240/l ... d__4066371
http://www.nabava.net/televizori__240/s ... d__2553431
http://www.nabava.net/televizori__240/p ... d__3947821

Inace na tv-u gledam filmove preko racunala ili laptopa, max tv il slicno te se ne smatram nekim zahtjevnim korisnikom
Dnevni boravak je nekih 50+ kvadrata sa kuhinjom, imam jedan krovni prozor koji ih vizualno dijeli te balkonska vrata okrenuta prema jugu te koliko sam do sad shvatio ne udara mi svjetlo od nikud prema mjestu di bi trebo bit tv

Za nekih mj dana bi kuhinja trebala biti gotova pa onda stol pa kauci i fotelje...ugl nije mi hitno pa je mozda i glupo sto vec sad postavljam ovo pitanje s obzirom da cu kupovat tv negdje na zimu ili proljece (pa me mozda uhvate i nekakvi popusti za svjetsko 2014.g)
Kupujem na american i vrlo vazno mi je da tv ima sto vecu garanciju
Isto tako nije mi problem otic u slo ili austriju ako je nesto jeftinije
Cijena koju sam spreman platit je max 2000eura iako bi bilo dobro da se krece oko 12000kuna
3d nije potreban uopce jer ne volim 3d osim u kinu
Isto tako tv mora imat 2 hdmi ulaza i wifi te da bude smart tv...ambilight je pozeljan (ili nesto slicno tome) te da ima sto tanji rub

Nadam se da sam sve reko i da oprostite na prvom ovakvom postu
Ps. poceo sam citat temu ali nisam prcito sviz 270+str te u nekih 50-ak nisam nasao ni jedan upit slican mome

Hvala na strpljenu i citanju te se nadam da cete mi udijelit pokoji savjet
ptica0605
VHS kazeta

22 srp 2013, 11:27

Poštovani,

Molim Vas informaciju u odabiru novog tv:

Intersiraju me dva TV:
LG 42 LA 690S I SONY KDL 42W650A

Nije mi bitan 3d.

Možda neki drugi prijedlog u cjenovnom rangu do 5500kn

Lijepi pozdrav
pavle
HD DVD
Kontakt:

23 srp 2013, 21:21

morpheus84 je napisao/la:Trebao bi savjet
Naime, stan skoro pa gotov a meni se javlja problem
Udaljenost sjedenja i mjesta na zidu di ce biti tv je udaljeno nekih +5metara
Trenutno imam u sobi philips od 82cm i on ce mi bit premali

Nasao sam ovu tablicu i pretpostavljam da mi treba 55" ili 60"

http://hdtelevizija.com/2008/01/28/savj ... anja-tv-a/

Ovo su neki od tv-a sto sam brzinski naso (ja ne znam razliku izmedu njih i stavio sam ih ko sto bi mogo i sve ostale stavit)
http://www.nabava.net/televizori__240/l ... d__4066371
http://www.nabava.net/televizori__240/p ... d__3947821

Inace na tv-u gledam filmove preko racunala ili laptopa, max tv il slicno te se ne smatram nekim zahtjevnim korisnikom
Dnevni boravak je nekih 50+ kvadrata sa kuhinjom, imam jedan krovni prozor koji ih vizualno dijeli te balkonska vrata okrenuta prema jugu te koliko sam do sad shvatio ne udara mi svjetlo od nikud prema mjestu di bi trebo bit tv

Za nekih mj dana bi kuhinja trebala biti gotova pa onda stol pa kauci i fotelje...ugl nije mi hitno pa je mozda i glupo sto vec sad postavljam ovo pitanje s obzirom da cu kupovat tv negdje na zimu ili proljece (pa me mozda uhvate i nekakvi popusti za svjetsko 2014.g)
Kupujem na american i vrlo vazno mi je da tv ima sto vecu garanciju
Isto tako nije mi problem otic u slo ili austriju ako je nesto jeftinije
Cijena koju sam spreman platit je max 2000eura iako bi bilo dobro da se krece oko 12000kuna
3d nije potreban uopce jer ne volim 3d osim u kinu
Isto tako tv mora imat 2 hdmi ulaza i wifi te da bude smart tv...ambilight je pozeljan (ili nesto slicno tome) te da ima sto tanji rub

Nadam se da sam sve reko i da oprostite na prvom ovakvom postu
Ps. poceo sam citat temu ali nisam prcito sviz 270+str te u nekih 50-ak nisam nasao ni jedan upit slican mome

Hvala na strpljenu i citanju te se nadam da cete mi udijelit pokoji savjet
Cene uvek variraju a isto i serije se menjaju na svakih 6 mesecA,moj saved kada budete resili kupiti tv tada moze trazite modele koje ce biti dovoljne za vas budjet,ili minimum mesec dana pred kupovinu tv,od ovih modela najBOLJA opcija bi bio LG-55LA860.
saltea
VHS kazeta

24 srp 2013, 16:28

Poštovani!
Brzo moram odlučiti koji televizor ću kupiti, pa vas molim za pomoć...
Za iste novce (4.500 KN) mogu nabaviti PHILIPS 42PFL4208H i SAMSUNG 42F5500.
Volim gledati filmove i sport, dobro mi dođe i internet opcija, a udaljenost do TV-a iznosi 2,8 - 3,0 metara.
Jesu li ovi modeli najbolji izbori, mislite li da je nešto bolje / povoljnije?
Nisam pobornik Panasonica i LG-a (posebno ne Sonyja), iako za ove tvrdnje nemam neko utemeljene činjenice...
Unaprijed hvala!
pavle
HD DVD
Kontakt:

24 srp 2013, 19:01

saltea je napisao/la:Poštovani!
Brzo moram odlučiti koji televizor ću kupiti, pa vas molim za pomoć...
Za iste novce (4.500 KN) mogu nabaviti PHILIPS 42PFL4208H i SAMSUNG 42F5500.
Volim gledati filmove i sport, dobro mi dođe i internet opcija, a udaljenost do TV-a iznosi 2,8 - 3,0 metara.
Jesu li ovi modeli najbolji izbori, mislite li da je nešto bolje / povoljnije?
Nisam pobornik Panasonica i LG-a (posebno ne Sonyja), iako za ove tvrdnje nemam neko utemeljene činjenice...
Unaprijed hvala!
Po meni samsung 42f5500 ne bi hteli trpiti softverske probleme koje ima Philips tv ,a posebno ova serija sto ste naveli u postu,decidno f5500.

pozdrav!
dejan1967
VHS kazeta

24 srp 2013, 19:12

Pozdrav pre svega za Pavla ,informacija da sam danas kupio lg42la660s za 820 evra, poslusao sam tvoj savet i zadovoljan sam tv-om , ali nesto mi bode oci a to je i pitanje , naime ja imam sbb-ovu kablovsku i digitalnu tv sa dvr risiverom i kada pustim hd kanale meni iyadje informacija da radi na 50hz, a ovaj model radi na 400hz. E sad da li moze da se podesi tv ili to zavisi od operatera i njihovog signala. Pozdrav.

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Ads

Info tab

Ukupno je: 69 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 67 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23636.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: zvoneHI4FI.
Rođendan, danas, nema nitko.