Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje

24 srp 2013, 19:01

saltea je napisao/la:Poštovani!
Brzo moram odlučiti koji televizor ću kupiti, pa vas molim za pomoć...
Za iste novce (4.500 KN) mogu nabaviti PHILIPS 42PFL4208H i SAMSUNG 42F5500.
Volim gledati filmove i sport, dobro mi dođe i internet opcija, a udaljenost do TV-a iznosi 2,8 - 3,0 metara.
Jesu li ovi modeli najbolji izbori, mislite li da je nešto bolje / povoljnije?
Nisam pobornik Panasonica i LG-a (posebno ne Sonyja), iako za ove tvrdnje nemam neko utemeljene činjenice...
Unaprijed hvala!
Po meni samsung 42f5500 ne bi hteli trpiti softverske probleme koje ima Philips tv ,a posebno ova serija sto ste naveli u postu,decidno f5500.

pozdrav!
dejan1967
VHS kazeta

24 srp 2013, 19:12

Pozdrav pre svega za Pavla ,informacija da sam danas kupio lg42la660s za 820 evra, poslusao sam tvoj savet i zadovoljan sam tv-om , ali nesto mi bode oci a to je i pitanje , naime ja imam sbb-ovu kablovsku i digitalnu tv sa dvr risiverom i kada pustim hd kanale meni iyadje informacija da radi na 50hz, a ovaj model radi na 400hz. E sad da li moze da se podesi tv ili to zavisi od operatera i njihovog signala. Pozdrav.
svesifre
S-VHS kazeta

24 srp 2013, 21:19

Ako si poslušao Pavla, onda si valjda izabrao Samsung :-).
Kod LG modela paneli u seriji la6xx i rade na 50Hz. To je i najveća mana. Mada 90% korisnika ovo nikada i neće primetiti.
Tek od serije 7xx je frekvencija 100Hz.
dejan1967
VHS kazeta

24 srp 2013, 22:31

Da sam to znao ranije onda bi sigurno poslusao Pavla, ali stvarno. Osim smart funkcija i 3d moja sony bravia je imala bolju sliku u HD-u.
pavle
HD DVD
Kontakt:

25 srp 2013, 00:21

svesifre je napisao/la:Ako si poslušao Pavla, onda si valjda izabrao Samsung :-).
Kod LG modela paneli u seriji la6xx i rade na 50Hz. To je i najveća mana. Mada 90% korisnika ovo nikada i neće primetiti.
Tek od serije 7xx je frekvencija 100Hz.
Mozda si ljubitel LG-ja,kao i ja ali mora da budete realni i objektivni ,a ne subjektivni,kada se radi o slici TV-ja zna se zasto samsung je mnogo bolji od LG,zna se zasto S-PVA matrica je bolja od IPS matricom,kada radite ovaj posao mora da budete realni i da se kaze da 3D je mnogo bolje kod LG radi pasiv tehnologije,isto kod pokretnog dvizenja zna se da motio plus kod samsunga je mnogo bolji od truemotion kod LG modele radi nedostatak de-blura, i uvek radi IPS matricom imace ispranu crnu i ne dovoljno kontrasnu sliku.
Inace pionir sam lg-ijev pamtim ga i sledim od negovog postanka,znaci od samog pocetka kada je prestao goldstari postao LG,ali moramo da budemo realni. ;)

pozdrav!
wgottwe
Video CD

25 srp 2013, 08:47

dejan1967 je napisao/la:Pozdrav pre svega za Pavla ,informacija da sam danas kupio lg42la660s za 820 evra, poslusao sam tvoj savet i zadovoljan sam tv-om , ali nesto mi bode oci a to je i pitanje , naime ja imam sbb-ovu kablovsku i digitalnu tv sa dvr risiverom i kada pustim hd kanale meni iyadje informacija da radi na 50hz, a ovaj model radi na 400hz. E sad da li moze da se podesi tv ili to zavisi od operatera i njihovog signala. Pozdrav.
Nema se tu šta podešavati. Preko video kabela najčešće ide 50 ili 60 Hz signal, ako je u pitanju FullHD preko HDMI-ja često i 24p. Kod 3D slike će se možda koristiti i nešto viši framerate, ali imaginarni Hertzi iz reklamnih letaka od TV-a, sigurno nemaju nikakve sa refresh rateom samog video signala.
ptica0605
VHS kazeta

26 srp 2013, 14:53

Moderator: Da li netko može odgovoriti na moje pitanje. Bio bi zahvalan.
Liojepi pozdrav
mveza
VHS kazeta

26 srp 2013, 17:06

Obzirom da se izbor i raspoloživost TV sa DVB-S2 tunerima promijenila izbor je pao na slijedeća dva modela (cijena je otprilike ista) pa tražim savjet koji je od njih bolji. Dakle kandidati koji su ušli u uži izbor su:
1) LG 39LN575S
2) Philips 40PFL5507K

Unaprijed se zahvaljujem!
Bela
DivX v6.x.x

28 srp 2013, 21:22

Philips bez ikakve dileme..
pavle
HD DVD
Kontakt:

29 srp 2013, 09:19

ptica0605 je napisao/la:Poštovani,

Molim Vas informaciju u odabiru novog tv:

Intersiraju me dva TV:
LG 42 LA 690S I SONY KDL 42W650A

Nije mi bitan 3d.

Možda neki drugi prijedlog u cjenovnom rangu do 5500kn

Lijepi pozdrav
Izvinite sto niste dobili navremeni odgovor,neznam kao mi se ovaj post promakao,znaci vako :

vidi se da novi lineupp na SONY ukazuje na to da ce sony napraviti napore da se ponovo vrati na one staze kde i pripada,od ovih modela LG Ima vise perfomanse i odlicnu SMART platformu ,sto se tice slici mislim da sony ima blagu prednost radi po meni mnogo boljeg procesora koji izvaredno procesira sliku,sada nisam siguran dali W650 radi s-pva matrice ,zato sto ima izmene ove godina da sony radi sa IPS matrice,ima izmene u medija pleeru ima podrsku za mkv fajlove i dobar smart tv,ali ako trazimo kompletni tv koi imace sve 3d,smart,pleer koi podrzava DTS zvuk,megik dalecinski koj olaksava surfanje po netu,vise para naocare,i ne tako dobru pokretnu brzinu ondak moze LG,oko dizajna mislim da sony ima prednost u ovom momentu.
Znaci da remiziramo dva slicne modele koji jedan je 3D drugi nije ,oba su odlicni smart tv,ali ako ste filmoman LG ima bolji usb pleer,i onaj remont kontrol koji olaksava surfanje po netu, znaci po meni moze se resiti na 42LA690 zato sto svaki 3d tv je idealan u 2d.

pozdrav!

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Ads

Info tab

Ukupno je: 29 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 29 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca.
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 295 dana 01 pro 2019, 13:14.
Ukupno postova: 23620.
Ukupno tema: 3049.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.