LG 32 LD450 kao monitor-problem!-> RIJEŠENO

Sve o televizorima tvrtke LG (nekadašnji Goldstar).
cickova
S-VHS kazeta

LG 32 LD450 kao monitor-problem!-> RIJEŠENO

24 kol 2010, 21:47

Pozdrav,

prvenstveno veliko hvala hdtelevizija.com što ima ovakve stranice i forum, uvelike su mi pomogle pri proucavanju lcd televizora.

OK, TV je zamijenjen sa SAMSUNG 32c530. Ovim putem se zahvaljujem trgovini TECHNOMAX koji su mi izasli u susret i odobrili zamjenu. Isprobali smo na LD350, 450, 550 seriji i skoro isti problem na svakom. neka LG nauci sredit taj HDMI, moje novce vise nece vidjet dok sam ziv. Jos jednom hvala TECHNOMAXu i Vama koji ste se potrudili odgovoriti mi na pitanje.

pozdrav

e sad... kao monitor i tv sam koristio samsung 2333hd, no bio je malo "preuzak" obzirom da gledam TV sa oko 2,5m, a malo slabije vidim pa sam odlucio uzeti neki 32" full HD tv. Odabir je bio između SAM 32C530 i LG 32LD450, i odlucio sam se za LG, jer sam uz nadoplatu od 220kn dobio produzeno 5 godišnje jamstvo. Što se tiče samog TV-a u globalu sam zadovoljan (osim sa prijemom daljinca :D), no imam mali problem kad ga korstim kao monitor.

Naime, TV je spojen sa laptopom preko HDMI-a (istog onog preko kojeg je bio spojen i 2333HD) i imam problem sa crvenom bojom, konkretno recimo u wordu kad riječ nije u riječniku onda je podcrtana onom valovitom crvenom linijom. e sad, ta moja "crvena llinija" je poprilicno NEcrvena, štoviše djeluje "zamazano" crvena, sivkasta, odnosno nije onako lijepo žarko crvena. Također sam primjetio da se negdje malo zna "prelit" boja, odnosno recimo od ikonice na bookmarku izgleda malo ko da oko rubova ikona se vidi mali trag, što se primjeti baš oko crvenih ikona (iako je i na naranđastim i na plavim,no crvena se primjeti najviše).

E sad mene zanima da nije to zbog lošeg LCD-a (bi li 32C530 bio bolji?), do loše podešenih postavki, ili samo zato što je to TV, a ne monitor (recimo bi li LG M2762D, ili SAM P2770HD možda ipak bili bolji kao monitori, ono što zapravo i jesu).

Također me zanima kako se sa originalnim daljincem moze uci u servisni meni (probao sam no sa OK+OK i nije islo).

eto, isprike ako negdje postoji (nisam naso) i hvala na odgovorima.

EDIT: evo slikao sam (ne znam kako drukcije)
Untitled.jpg
Untitled.jpg (533.59 KiB) Pogledano 6321 put.
Zadnja izmjena: cickova, dana/u 15 ruj 2010, 08:08, ukupno mijenjano 7 puta.
wgottwe
Video CD

Re: LG 32 LD450 kao monitor-problem!

25 kol 2010, 07:55

cickova je napisao/la:Naime, TV je spojen sa laptopom preko HDMI-a (istog onog preko kojeg je bio spojen i 2333HD) i imam problem sa crvenom bojom, konkretno recimo u wordu kad riječ nije u riječniku onda je podcrtana onom valovitom crvenom linijom. e sad, ta moja "crvena llinija" je poprilicno NEcrvena, štoviše djeluje "zamazano" crvena, sivkasta, odnosno nije onako lijepo žarko crvena. Također sam primjetio da se negdje malo zna "prelit" boja, odnosno recimo od ikonice na bookmarku izgleda malo ko da oko rubova ikona se vidi mali trag, što se primjeti baš oko crvenih ikona (iako je i na naranđastim i na plavim,no crvena se primjeti najviše).

E sad mene zanima da nije to zbog lošeg LCD-a (bi li 32C530 bio bolji?), do loše podešenih postavki, ili samo zato što je to TV, a ne monitor (recimo bi li LG M2762D, ili SAM P2770HD možda ipak bili bolji kao monitori, ono što zapravo i jesu).
Moglo bi biti do grafičke tj. drivera koji koristi krive postavke za HDMI "colour space"...

Čini se da NVIDIA ima najviše problema oko toga. npr.
http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=75746
cickova
S-VHS kazeta

25 kol 2010, 08:15

e da... graficka.. nije nvidia, nego je ATI 4330HD. Kažem, sve je OK kad je monitor spojen, bojim se da TV jednostavno nema tu "kvalitetu" kao monitor?!? ne znam :S
cickova
S-VHS kazeta

25 kol 2010, 09:29

OK, iz XYŽ razloga je sad sve Ok.

što sam napravio? Spojio sam TV sa VGA kablom, i boje su sad OK, iako mi nije jasno zašto, budući da je preko HDMI kabla bilo apsolutno sve u redu dok je monitor bio spojen s njime. sad je slika fenomenalna..

hvala na pomoći
cickova
S-VHS kazeta

Re: LG 32 LD450 kao monitor-problem!-> NIJE RIJEŠENO

08 ruj 2010, 17:30

OK... sad sam vec luuud i dodje mi da bacim ovaj LG kroz prozor, ili da placem sto nisam uzeo samsung:@ Ljut sam ko vrag! Daklem, dao sam popriličan iznos novaca za HDMI kabel novi, i ponovno ISTI problem! i ne nije do ,aptopa, buduci sam probao s par laptopa jos (sa razlicitim grafickama), i sa jos par kablova (sto sam zicao okolo po susjedstvu) i probem i dalje ostaje isti. Sad je stvarno jasno da je problem u TVu, ali mi nije jasno koji tocno, a buduci da je TV star manje od mjesec dana (a to je od pocetka bilo tako), ne znam dal da nosim na servis, ili postoji neko drugo rjesenje, pa ako je netko imao slicnih iskustava i uspio ih rjesit, bio bih mu jako zahvalan da ih podijeli tu sa mnom. Hvala, pozdrav
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

09 ruj 2010, 21:29

Pretpostavljam da si već instalirao zadnje drivere za grafičku, no svakako bih ti preporučio da instaliraš drivere zajedno s ATI Catalyst Control Center-om i da se tamo poigraš s balansom boja. Nisam imao ovaj TV na testu pa ne znam koje kontrole slike nudi, trebalo bi probati sa svakime od njih i poigrati se balansom boja. Kalibracija je najbolje riješenje, no svakako probaj još samostalno podesiti opcije pa onda možemo vidjeti što dalje...
Bringing Definition to High Definition
cickova
S-VHS kazeta

10 ruj 2010, 07:43

ma sve je updateano , fora je u tome da je isprobano sa dva kompa i par kablova, i ista stvar. na 2333hd je radio normalno. cudne su mi tri stvari:
1.: sa VGA je slika super ( u prvom postu su fotke, nisam znao kak bih drukcije :));
2.: na frendovom 37LD450 ista stvar;
3.: jednom je radilo minutu, odnosno dok nisam restartao komp.

Postavkama sam se zezao par sati, i samo je gore i gore bilo...

mislim ako im je cijela serija takva, koji je cilj onda konkretno HDMI konektora, kad radi uredno na VGA. Jako sam ljut na LG, obzirom da su se dosta zgurali na trziste, zbog ovoga, ali i zbog jako loseg prijema daljinca... ma ne znam sto da radim, odnest cu na servis i bok (osim ako jos netko nema koju ideju :D)
Veki
Video CD

Re: LG 32 LD450 kao monitor-problem!-> RIJEŠENO

30 ruj 2010, 22:41

Nije valjda cijela serija takva???
cickova
S-VHS kazeta

Re: LG 32 LD450 kao monitor-problem!-> RIJEŠENO

02 lis 2010, 09:44

u servisu sam isprobao 32ld320, u ducanu jos jedan 450 kao i ld550. ista stvar na svima. onda sam otisao do prvog samsunga i naravno slika je fenomenalna. http://www.hdtelevizija.com/forum/viewt ... 438#p25438

Natrag na “LG”

Ads

Info tab

Ukupno je: 56 korisnika/ca online; 3 registrirana/e, 0 skrivenih i 53 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23638.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: zvoneHI4FI.
Rođendan, danas, nema nitko.