Jačina signala B.net

Forum o kabelskim prijemnicima, te onima koji koriste internet vezu za prijem signala (npr. MAXtv)
05zkra05
S-VHS kazeta

Jačina signala B.net

21 ruj 2010, 12:18

Imam problem sa malo preslabim signalom jer imam oko 9 metara kabla. Jačina je oko 60-65% a kvaliteta oko 50-60%. Neki kanali idu i do 90% ali večina ih je na oko 60% (pogotovo HTV1/2, RTL i Nova)
Na televizoru koji se nalazi na pola metra od utičnice sve je ok i u biti je sve na 100% (eventualno neki kanali na 90%).
Dakle trebao bi staviti neko pojačalo za ovaj drugi TV, pa me interesira kakvo i kolike snage.
05zkra05
S-VHS kazeta

Re: Jačina signala B.net

24 ruj 2010, 00:31

Nitko ništa ali problem je ipak riješen.....
Išao sam najprije probati sa promjenom kabla i eto isplatilo se ;)
Promjenjen je kabel (RG6U) koji je imao preveliko gušenje signala. Po nekom izračunu oko 5 db na tih 9 metara kabla :( , jer kako kažu neke tablice i izračuni..... 1db manje = 10% signala dolje.
Eto, kupujte samo kvalitetne koaksijalne kablove. Što deblja srednja žica (neokupana u bakru nego bakrena), što gušći oplet ili dvostruki,... Nažalost jako ih je teško naći za kupiti osim u nekim specijaliziranim trgovinama, ali isplati se svakako za kvalitetan kabel dati i preko 10 kn za metar, umjesto kunu-dvije za šrot pa kasnije davat lovu za pojačala.
Pretpostavljam da puno ljudi uopće niti ne treba pojačalo već samo kvalitetan kabel, jer na recimo 20 metara šrotnog kabla (koji btw prevladava u običnim trgovinama) mogu izgubiti oko 10 db.
nmeuncn
VHS kazeta

28 vel 2015, 21:16

Da li si imao redovne gubitke signala na po sekund-dve? Ja jesam a imam cak nesto i slabiji signal a slican kvalitet istog. Stize mi kabel za par dana za koji se prodavac kune da je vrhunski pa cu da proverim. Kad smo vec kod toga, kako da prepoznam dobar kabel?
kuhar
DivX v.3.x.x

01 ožu 2015, 17:17

pozdrav . evo da vam preporučim jedan vrhunski coax kabel ( KH21-120D koax kabel 75 Ohma120dB KLASA A+ ) a možete ga nabaviti ovdje: http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi/2/ ... 1d-skb.htm
samo da vas upozorim da je kabel 8mm debljine i trebaju vam odgovarajuči konektori koje isto možete nabaviti kod prodavaća.
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"

Natrag na “Kabelski i IPTV receiveri”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 17 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 15 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.