spajanje kućnog kina

Sve o reproduktorima sadržaja zapisanog na DVD medije.
Ivan0705
VHS kazeta

spajanje kućnog kina

30 sij 2020, 10:52

Poštovani forumaši
Imam problem koji ću nadam se uz vašu pomoć riješiti...nisam htio otvarat novu temu pa molim konbi znao da mi pomogne...
Imam kućno kino Soni dav100 ali mi je problem ga spojiti na novi lcd samsung....jer dvd od kućnog kina nema niti hdmi a ni ti optički kabel...znači postoji samo euro skart....i oni normalni kablovi audio i video... na samsungu imam sve....
mollim vašu pomoć!
Poz!
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: spajanje kućnog kina

18 vel 2020, 21:56

Pozdrav - mislim da ćete trebati neki SCART na HDMI ili SCART na Toslink adapter pa tako spojiti na Samsung TV ako nema analogne ulaze. Ako ima analogne ulaze (npr. 3.5 mm izlaz), tad možete i neki SCART na 3.5 mm adapter.

https://www.amazon.co.uk/Belkin-Scart-A ... B000CHYU2A
Bringing Definition to High Definition
Ivan0705
VHS kazeta

22 vel 2020, 19:38

slika

slika

To je to ...nemam 3,5mm izlaz ....molim netkoga ko pouzdano zna da li je i kako moguća konekcija ?
Hvala puno!
L.P.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

21 ožu 2020, 22:19

Jedina opcija bi bilo dovesti sliku iz playera u TV putem SCART - HDMI adaptera:

https://www.amazon.co.uk/Neoteck-Alumin ... lp_pl_dp_1
Bringing Definition to High Definition
Ivan0705
VHS kazeta

10 tra 2020, 19:50

Hvala na odgovoru... odustao sam... ali imam nekoliko pitanja... nabavio sam Sony AV receiver 5.1 pa sam mislio dok ne nabavim malo bolje zvučnike i sub da spojim svoje zvučnike u taj rec... nažalost nema hdmi ali ima optički i puno drugih mogućnosti za konfekciju SONY STR-De 475
Ovaj rec lma 8 ohma, a moji zvučnici od kina isto 8 ohma... da li mogu spojiti svoj sub. 4 ohma... ako mogu imam problem kako konektirati na ulaz za sub u rec a ima ulaz za činć a na mom subu (pasivan) kabl ima na kraju plastičnu stopicu... kako to riješiti...mislio sam da kad odrežem na svim kablovi a ona plastična sranja
jer onda samo u ulaze u rec gurnem gole krajeve i kapice na recu samo se poklopce..... a. za sub možda postoji kakvo rješenje... još bi spojio dvd cd player koji ima Hdmi i komponente izlaz l r utičnice...da li dvd spajam u TV ili u rec.... TV mi je Samsung novije proizvodnje i ima 4 Hdmi (arc) optički komponentni koaxial i t. d. ali to će mi dobro doći kasnije kad skupim malo više novaca
za bolji Hi-Fi ugođaj...
E jesam ga odužio... sory na dugačkom tekstu...
i puno hvala na pomoći....
Poz!
Ivan0705
VHS kazeta

16 tra 2020, 13:47

Rješio sam problem i neke nedoumice... ovaj rec sam bacio i nabavio rec LG koji na stražnoj strani ima skart, av video in, komponent,monitopr out, video out, s-video out i opthički in ulaz a tv je noviji ima jedan hdmi arc in običan hdmi in i ostalo lan, usb ,optički out i td
budući da nisam mogao nabaviti komponent kabl sa rca 3.5 ulaz spojio sam skart sa reca sa tri činča audio L R I žuti kabel za video ,koja sam upiknuo u tri ista takva kabla spojena u jedan kabl rca 3.5 u TV...dobio sam urednu sliku i zvuk na vanjske zvučnike...i postavio postavke na tv na opciju zvuka sa vanjskih zvučnika...Pitanje kako dobiti zvuk tv na vanjske zvučnike...spojio sam optički sa reca na TV i ništa .. molilm Darka za pomoć!
Poz i hvala.
baviti komponentni kabel
Kako da dobijem zvuk na TV sa zvučnika od K.K.
Ivan0705
VHS kazeta

18 tra 2020, 04:58

Evo možemo moj post smatrati riješenim.... naime nakon cjelodnevnom dumanja skužio sam da u postavkama reca u brzini sam predvidio izvor Audi 1 Optik i naravno dobio zvuk sa K. K. na zvučnik mog TV-a!
Poz!
Ivan0705
VHS kazeta

18 tra 2020, 04:59

Evo možemo moj post smatrati riješenim.... naime nakon cjelodnevnom dumanja skužio sam da u postavkama reca u brzini sam predvidio izvor Audi 1 Optik i naravno dobio zvuk sa K. K. na zvučnik mog TV-a!
Poz! 0ptičli :D bi
Ivan0705
VHS kazeta

18 tra 2020, 18:40

slika
sory greška

Natrag na “DVD reproduktori (playeri)”

Ads

Info tab

Ukupno je: 39 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 37 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23637.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: zvoneHI4FI.
Rođendan, danas, nema nitko.